Raspberry pi instalacja programu z pliku .gz

Masz problem z Raspberry Pi? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolijk
Starszy majsterkowicz

Raspberry pi instalacja programu z pliku .gz

Post autor: kolijk » 6 maja 2016, 16:42

Witam czytałem w internecie zeby zainstalować program na linuksie zz spkaowanego pliku .gz trzeba go najpierw wypakować, a potem przejść do terminalu i w nim trzeba przejść do katalogu gdzie ten plik wypakowany się znajduje i wpisać komendę ./configure , a ta komenda mi działa.
"Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą." - Linus Torvalds

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Slawek
Starszy majsterkowicz

Re: Raspberry pi instalacja programu z pliku .gz

Post autor: Slawek » 8 maja 2016, 19:03

Bo nie każde archiwum zawiera skrypt dla kompilatora, niektóre są już skompilowanymi binarkami :)

Dopóki nie dasz linka do tego pliku to nikt Ci nie udzieli info na tak zadane pytanie.

Pozdr
Awatar użytkownika
kolijk
Starszy majsterkowicz

Post autor: kolijk » 9 maja 2016, 06:36

"Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą." - Linus Torvalds
stiven
Złota rączka

Post autor: stiven » 9 maja 2016, 07:15

Awatar użytkownika
kolijk
Starszy majsterkowicz

Post autor: kolijk » 10 maja 2016, 19:44

Problem pojawił mi się wtedy kiedy miałem otworzyć ten plik.Zrobiłem tak wcisnąłem dwukrotnie na ten plik i wybrałem opcję execute i potem nic się nie działo , a jeśli wybrałem opcję execute in terminal to włączył mi się terminal i po chwili się zamknął.
stiven
Złota rączka

Post autor: stiven » 10 maja 2016, 19:57

Before start installing SDK tools, make sure you have installed the latest JDK on your system. To install Java on Ubuntu and its derivatives, refer the following link:

Install Oracle Java on Ubuntu
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: