Arduino i malina.

Masz problem z Raspberry Pi? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mika9521
Młodszy majsterkowicz

Arduino i malina.

Post autor: mika9521 » 24 sty 2013, 15:26

Siemka.
Mam zamiar kupić Raspberry Pi. Możecie podać mi link do najlepszej propozycji kupna? Da się podłączyć do niego Arduino i wstawić informacje z czujników do internetu?
Pozdrawiam.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

toszt
Młodszy majsterkowicz

Re: Arduino i malina.

Post autor: toszt » 24 sty 2013, 16:49

mika9521 pisze:Siemka.
Mam zamiar kupić Raspberry Pi. Możecie podać mi link do najlepszej propozycji kupna? Da się podłączyć do niego Arduino i wstawić informacje z czujników do internetu?
Pozdrawiam.
Serwus!
Co do cen, to zerknij w sklepie w którym kupił Łukasz, zerknij w nettigo, nie wiem kto się lepiej ceni, ja kupiłem w element14 bezpośrednio i tak chyba byłoby najtaniej.
Podobno da się podłączyć i działa ;) i czujniki w internecie też się da. Ja planuję w przyszłym tygodniu otemperaturować pokój i zewnętrze domu, jak uda mi się to wystawić na świat (przez www) to się Wam pochwalę. (w zestawie mam R-Pi, DS18b20 do temperatury i arduino z ethernet shieldem). Zobaczymy co z tego wyjdzie.

PS. już byłbym wniebowzięty, jakbym umiał rano na androidzie zerknąć na temperaturę za oknem :D jak już będę na takim etapie, to mam nadzieję, że koledzy pomogą jakby co!
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 24 sty 2013, 17:59

Czujniki w większości można podpiąć bezpośrednio do RPi przez porty GPIO. Myślę, że wiele osób już nad tym pracowało, więc zapewne są już gotowe rozwiązania do popularniejszych układów.
Sarkazm
Majsterkowicz

Post autor: Sarkazm » 24 sty 2013, 19:14

http://raspberrypi.rsdelivers.com/default.aspx

Tutaj kupuj. Oficjalny sprzedawca, jak sam zamawiałem, to było tu najtaniej. Jedynie poczekać trzeba średnio do dwóch tygodni. I przelicz sobie po aktualnym kursie w której walucie płacić. Mi najtaniej wyszło w funtach. 12zł różnicy względem płatności w dolarach ;)
|PhenomII X4 945|GA-MA69VM-S2|DDR2(2x2GB)|HD5770 1GB GDDR5|SSD840Pro|Logitech G15|A4Tech Bloody Gun3|BENQ GW2250HM|
Awatar użytkownika
krzxsiek
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: krzxsiek » 21 sty 2014, 02:40

Odświeże temat ponieważ nikt nie odpowiedział na pytanie czy da się połączyć Raspberry Pi z Arduino (Atmega). Ktoś z was już to robił? Bo że da się to już wiem tylko pytanie jak :D Chodzi mi o wymiane informacji tj.np. temperatury z czujnika czy sterowaniem przekaźnikami czy serwami. Zamówiłem właśnie maline i nie daje mi to spokoju :D

Wiem że stworzono coś o nazwie "Gertboard" ale cena tej płytki przewyższa cene raspberry co jest dla mnie śmiesznie nieopłacalne :D Musi istnieć jakieś prostsze rozwiązanie.
Arturr300
Starszy majsterkowicz

Post autor: Arturr300 » 21 sty 2014, 08:10

Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 21 sty 2014, 23:58

Chcesz użyć pi jako jakiegoś głównego komputera i arduino (lub wiele atmeg) wykorzystać jako elementy wykonawcze i do zbierania danych z czujników?

Do pi chyba najłatwiej podłączyć się przez ethernet (czy tam wifi jeśli masz moduł). Gorzej z atmegami bo do każdej musisz dokupić albo zbudować moduł ethernetowy. Oczywiście możesz także łączyć się przez UART czy I2C. Jeszcze nie próbowałem, ale na pewno jest to możliwe. Na razie mam tylko podłączone czujniki temperatury (popularne DS18B20) i zapisuję wyniki w bazie danych.
Awatar użytkownika
krzxsiek
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: krzxsiek » 22 sty 2014, 03:19

Arturr300 pisze:http://www.instructables.com/id/The-Ras ... /?ALLSTEPS
Dzięki, mam nadzieje że się przyda :)
rafalzaq pisze:Chcesz użyć pi jako jakiegoś głównego komputera i arduino (lub wiele atmeg) wykorzystać jako elementy wykonawcze i do zbierania danych z czujników?
Tak i myślę że przez UART (TX RX) będzie najlepiej bo I2C chce mieć wolne.

Znalazłem jakiś taki poradnik http://www.andremiller.net/content/rasp ... -gpio-uart ale jeszcze się nie zgłębiłem w lekturę :D Akurat mam nawet ten układ CD4050 także logika 5V arduino nie uszkodzi mi raspberry :)
Wczoraj mi przyszła malina także jeszcze badam jak to się je a jak już obadam to chcę się komunikować z Arduino aby móc np. odtczytywać temperature z wielu czujników, sterować serwami i przekaźnikami, sterować wyświetlaczem diodowym który właśnie kończę (wysyłać do niego treść którą wyświetli) :D
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: