Google Assistant Raspberry Pi 3

Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić? Pisz śmiało!
ODPOWIEDZ
bebo29PL
Młodszy majsterkowicz

Google Assistant Raspberry Pi 3

Post autor: bebo29PL » 31 sty 2019, 12:20

Cześć :)
Mam ogromny problem dotyczący instalacji / uruchomienia asystenta głosowego Google na w/w mikrokontrolerze ...
Mianowicie cały proces instalacji i rejestracji urządzenia przeprowadziłem zgodnie z wytycznymi z oficjalnej strony Google. Proces ten został zakończony poprawnie. Natomiast kiedy próbuję uruchomić kod poleceniem z terminala : googlesamples-assistant-hotword --project-id vernal-maker-230121 --device-model-id vernal-maker-230121-google-voice-raspberry-pi-3-dwwvw6 otrzymuję takie polecenie w odpowiedzi:

ALSA lib pcm.c:8382:(snd_pcm_set_params) Sample format not available for CAPTURE: Invalid argument
[FATAL:audio input stream cc(47)] Input device could not be opened: default
Przerwane

Nie mam pojęcia z czego to wynika a niestety muszę przyznać że w temacie Linuxa i środowiska Python jestem laikiem ...
Do kontrolera mam podłączony głośnik z wbudowanym mikrofonem firmy Creative Muvo 2c jednym przewodem USB. Głośnik jest wykrywany jako zewnętrzna karta dźwiękowa, jest widoczny w mixerze, tak samo jak mikrofon który również jest wykryty. System operacyjny maliny to Raspbian.
Czy ktoś mógłby mi pomóc i objaśnić co zrobiłem po drodze nie tak ? Byłbym bardzo Wam wdzięczni drodzy forumowicze.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: