Karta SD do Raspberry pi B+

Ogólne rozmowy na temat Raspberry Pi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolijk
Starszy majsterkowicz

Karta SD do Raspberry pi B+

Post autor: kolijk » 16 mar 2016, 16:35

Witam. Jakie jest najbardziej pojemną karta SD którą mogę podłączyć do Raspberry pi B+?
Ps.Na tej karcie będzie system.
"Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą." - Linus Torvalds

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Oscyloskop
Majsterkowicz

Re: Karta SD do Raspberry pi B+

Post autor: Oscyloskop » 16 mar 2016, 17:45

Witam,

Jaka karta... ?
To zależy co ma być na tym Raspberry, Server, domowe centrum multimedialne, smart TV czy coś podobnego.
Jeśli masz zamiar podłączać zewnętrzne dyski na stałe za pomocą różnych adapterów USB<=>IDE/SATA to pojemność karty najmniejsza dostępna obecnie w sklepie i najlepszej jakości, czyli droga.
O co chodzi.

Przede wszystkim karta SD musi być Class10 i mieć duże prędkości zapisu i odczytu, czyli powyżej 10MB/s. Na wolniejszych kartach też będzie działać, ale prędkości będą porównywalne z komputerem klasy Pentium III.

Nie ma potrzeby inwestować w karty o dużych rozmiarach tj. powyżej 8GB. Raspberry nie wykorzysta tego, maksymalnie co sobie "weźmie" to 1GB ze sporą bazą repozytoriów...
Plików nie ma co ładować na kartę, dużo wygodniej jest umieszczać wszelkie pliki na dysku zewnętrznym.

Oczywiście możesz podłączyć kartę o pojemności 128GB, też będzie działać.

Marka karty nie ma znaczenia... wszystkie są takie same, różnią się prędkościami zapisu i nadrukiem na obudowie.

Mam w sumie 3 Raspberry PI, dwa Banany PI i Cubieboard (tu mam Windowsa 10).
Na bananach mam karty SDHC po 4 GB różne noname, Raspberry są na różnych kartach no-name ale po 2GB - więcej mi nie trzeba.
Wszystkie karty które mam są Class10 z prędkościami zapis/odczyt powyżej 20MB/s.
Awatar użytkownika
kolijk
Starszy majsterkowicz

Re: Karta SD do Raspberry pi B+

Post autor: kolijk » 16 mar 2016, 22:34

Ok.
Dzięki dostałem odpowiedź.
"Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą." - Linus Torvalds
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: