Kalibracja drukarki

Masz problem z oprogramowaniem do druku 3D? Szukaj pomocy tutaj!
ODPOWIEDZ
RedLine
Młodszy majsterkowicz

Kalibracja drukarki

Post autor: RedLine » 30 sty 2016, 18:46

Witam
Jestem w trakcie składania prusy i3 i mam problem z kalibracją (jeśli mówie nie fachowo/myle pojęcia prosze mnie poprawić ;) )
Otóż drukarka została złożona, marlin zainstalowany pronterface wykrywa drukarkę lecz mam jeden problem.
Nie wiem jak poprawnie "skalibrować" silniki, gdyż niejednokrotnie (głównie mam na myśli oś z) chce zjechać niżej niż fizyka przewiduje :D Poziom 0 jest kolokwialnie mówiąc wypada gdzieś pod stołem grzejnym, zwracam się dlatego z pomocą na forum ja na to zaradzić.
Każda pomoc w postaci linków etc. mile widziana.
Pozdrawiam

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
macin
Majsterkowicz

Re: Kalibracja drukarki

Post autor: macin » 30 sty 2016, 19:28

Witam
Zapodałbyś jakie zdjęcia jak to wygląda w twoim wykonaniu, bez wglądu w twoją pracę nie ma co wróżyć.
Z osia "Z" jak wyjeżdża poza pole robocze to jest kilka wyjścia albo nie ma krańcówek lub są źle podłączone ewentualnie nie włączone w sterowniku.
RedLine
Młodszy majsterkowicz

Post autor: RedLine » 30 sty 2016, 20:00

Zaraz zapodam zdjęcia, krańcówkę osi z sprawdzałem, działa. Myślę że może kwestia wyregulowania jej wysokości. W sterowniku Krańcówki są wpisane, wspierając się internetem i twoimi pomysłami metodą dedukcji i prób wyszło że krańcówki są źle ustawione, lecz na jednej osi krańcówka działa "w drugą stronę", w moim rozumowaniu muszę zamienić piny sewra ( biegun dodatni i ujemny zostawiając jak jest, przekręcając sterujące)
Awatar użytkownika
macin
Majsterkowicz

Post autor: macin » 30 sty 2016, 22:11

Dobrze by było gdybyś podał co masz za krańcówki a najlepiej zdjęcia zamocowania. Ja u siebie mam najzwyklejsze mechaniczne, które zwierają się po najechaniu i nie mam mowy by drukarka wyjechała poza obszar pracy. A tu masz stronkę jak ja u siebie montowałem.
zbyszek_89
Młodszy majsterkowicz

Post autor: zbyszek_89 » 28 maja 2020, 19:52

jak długo trwa kalibracja ?
MrLewerence
Majsterkowicz

Post autor: MrLewerence » 28 maja 2020, 20:34

zbyszek_89 pisze:
28 maja 2020, 19:52
jak długo trwa kalibracja ?
To zależy od umiejętności użytkownika.
Jeden zrobi kompletną kalibrację w 10 minut, innemu zajmie to 2 lata.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: