Uchwyt do multiszlifierki Toya itp.-frezarka dolnowrzecionow

Pochwal się, co ostatnio zmajstrowałeś.
ODPOWIEDZ
kaazior
Młodszy majsterkowicz

Uchwyt do multiszlifierki Toya itp.-frezarka dolnowrzecionow

Post autor: kaazior » 6 sty 2014, 20:25

Witam. Przedstawiam wam uchwyt do multiszlifierki np. Toya. O ile do Dremela są podobne akcesoria to do tych tanich chińskich sprzętów nie spotkałem niczego podobnego. Elementy wyciąłem ze sklejki 12 i 6mm na frezarce cnc, którą zmajstrowałem już jakiś czas temu.
IMG_8475.JPG
IMG_8487.JPG
IMG_8490.JPG
Więcej zdjęć http://www.aukcjoner.pl/gallery/015486306-.html#I1

Za pomocą tej frezareczki wycinałem kiedyś ręcznie frezem literki ze sklejki 4mm.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

juniorK23
Majsterkowicz

Re: Uchwyt do multiszlifierki Toya itp.-frezarka dolnowrzeci

Post autor: juniorK23 » 6 sty 2014, 20:38

Podoba mi się:) Może opublikujesz swoją frezarke CNC na portalu? Jestem ciekaw w jaki sposób ją wykonałeś.
kaazior
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kaazior » 6 sty 2014, 20:55

Co do mojej samojezdnej szuflady cnc
http://www.cnc.info.pl/topics58/prosze- ... t30959.htm

Konstrukcja prze bardzo prymitywna. Ale jak bardzo prymitywna tak bardzo daje frajdę.
juniorK23
Majsterkowicz

Post autor: juniorK23 » 6 sty 2014, 21:16

Zawsze chciałem mieć coś w tym stylu ale jakoś nigdy ,,nie ma czasu,, Prowadnice to zwykłe prowadnice stosowane przy szufladach? Z jaką dokładnością pracuje frezarka? I jaka jest maksymalna prędkość posuwu?
kaazior
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kaazior » 6 sty 2014, 21:48

Tak, prowadnice to zwykłe szufladówki. Co do dokładności to jest całkiem dobrze. Jak robię otwór 8mm to śruba wchodzi całkiem pasownie.

Uchwyt do multiszlifierki można by trochę ulepszyć, wykonać go trochę inaczej.

PS. Może ktoś ma chęć na taki uchwyt by tchnąć nowe życie w swoją multiszlifierkę :)
Awatar użytkownika
cube
Złota rączka

Post autor: cube » 6 sty 2014, 22:38

Całkiem ładnie Ci to wychodzi. Jakich i skąd i po ile frezów używasz? Bo muszę i ja zrobić jakieś zakupy.
Jakie programy CAM używasz? Po poszukiwaniach w necie, u mnie, prawdopodobnie, zadomowi się ostatni darmowy cambam i pycam.
juniorK23
Majsterkowicz

Post autor: juniorK23 » 6 sty 2014, 22:44

Ile wyniosło Cie wykonanie frezarki?
kaazior
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kaazior » 7 sty 2014, 12:53

Całkiem ładnie Ci to wychodzi. Jakich i skąd i po ile frezów używasz? Bo muszę i ja zrobić jakieś zakupy.
Jakie programy CAM używasz? Po poszukiwaniach w necie, u mnie, prawdopodobnie, zadomowi się ostatni darmowy cambam i pycam.
Używałem frezów dwu-piórowych "jaskółczy ogon". Kupowałem je na alledrogo po jakieś 10-15zł szt. Ale ostatnio kupiłem frezy, chyba pięcio ostrzowe, z łamaczem wióra też po jakieś 15zł szt. Te to dopiero fajnie idą w sklejce, oczywiście w porównaniu z tymi dwu-piórowymi bo tylko z takimi miałem styczność. Prędkości przy jakich frezuję np frezem 3mm, zagłębienie 1,5mm to około 500mm/min. Szału nie ma ale wystarcza. Suche przejazdy idą nawet 1000mm/min.
Co do programów to w tym temacie jeszcze jestem cieniutki. Na razie kombinuje to sobie tak, że robię rysunek a Corelu, zapisuję go w plt. a potem do LazyCam żeby ustawić parametry obróbki i wygenerować Gkod.
Ile wyniosło Cie wykonanie frezarki?
Tego niestety nigdy nie policzyłem. Na pewno mnóstwo czasu i przemyśleń w głowie jak i co bo rysunku, projektu nigdy nie zrobiłem. Wiele elementów miałem takie jak np szpilki, kawałki płyt, kulery, kable, transformator itp.
To co kupiłem to na pewno :
Płyta główna + sterowniki - jakieś 350zł
silniki - około 70zł
prowadnice szufladowe - 10zł para

Rodzi mi się w głowie kolejny pomysł na trochę lepszą maszynę ale na razie nie będę miał na to czasu.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: