Kompresor na szybko.

Pochwal się, co ostatnio zmajstrowałeś.
ODPOWIEDZ
kkarol
Młodszy majsterkowicz

Kompresor na szybko.

Post autor: kkarol » 18 sie 2016, 23:21

Kolejny projekt kompresora z agregatu lodówkowego .

Na zdjęciach z podwójną butlą już mój gotowy,pracujący i nawet ładnie dmucha. Wyłącznik ciśnieniowy ustawiony jest na 6atm, i tak się wyłącza. Startuje przy 2atm. Czas na nabicie dwóch butli do 6atm trwa tyle co spalenie fajki. czyli jakieś 5 minut. Na zdjęciu nie ma podpiętego reduktora na wyjściu,bo go odłączyłem wcześniej,na reduktorze mam ustawione 2,5 - 3 atm. Jedna butla jest po 6kg,ale w litrach będzie miała dużo więcej,nie wiem ile nie sprawdzałem.

Zdjęcie drugie pokazuje prawie z kompletowany kolejny kompresor,z mniejszym zbiornikiem też po gaśnicy 4kg. Tym razem do aerofgrafu do użytku domowego, więc bedzie bardziej estetyczny niż mój warsztatowy,butla jak pamietam jest chyba po 4kg gaśnicy. Brakuje mi do niego wyłącznika ciśnieniowego i zaworu zwrotnego . Dla tego że agregatorowi cieżko jest wystartować jak ma ciśnienie na tłoku.

I powiem tak. Jeden agregat to mało na dwie butle. Nawet do warsztatowego majstrowania powinny być dwa co najmniej.
Ponad to. Zauważyłem że zbiorniki od gaśnic mają gwint metryczny, więc ni jak nic nie będzie do nich pasować. Trzeba stosować odpowiednie redukcje,albo wspawać stalowe redukcje. Ja wspawałem 3/4" GZ na 1/2"GW. Gwint w zbiorniku jak pamietam ,miał średnicę 32mm.(33mm)

Cała konstrukcja nie jest spawana. Dla tego że prawdo podobnie może być jakoś modernizowana. Sam nie wiem co może mi do głowy strzelić :P

Od góry,od lewej widać po kolei ;
Odstojnik oleju,pochodzi z jakiegoś urządzenia chłodniczego,następnie puszka elektryczna, w której ukrywają się wszystkie połączenia,następnie widać manometr,pokazujący ciśnienie w układzie,kolejne na końcu widać wyłącznik cisnieniowy.
Rama zrobiona z kątowników perforowanych (regałowych) też nic nie jest spawane. Kółka pochodzą z wózka marketowego.
Po za tym,wiem że wygląd czy estetyka nie powala.Jest jaka jest.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: