bramka zabezpieczająca schody

Pochwal się, co ostatnio zmajstrowałeś.
ODPOWIEDZ
starykot
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

bramka zabezpieczająca schody

Post autor: starykot » 15 kwie 2013, 14:52

Każdy kto ma dzieci to chyba przerabiał. Ja tym razem robiłem już piątą bramkę na schody jako że mój noajmłodszy domownik zaczął chodzić.
Po przekopaniu materiałów zgromadzonych w graciarni wybrałem ładne grube deski, pozostałości po budowie pasa podrynnowego dachu. Wystarczyło pociąć na listewki.

z powodu tego durnego ograniczenia z linkami dla nowych forumowiczów musicie sobie dopisać http i postawic kropkę w linkach. Takie wam ułatwienie administratorzy zafundowali.

2.bp.blogspot kropka com/-dW9ZnTVW-rg/UWsOyQSLrGI/AAAAAAAABaA/Pw8Zv58812E/s320/bramka2.jpg

Listewki trzeba było oheblować i zabrać się za budowę samej furtki

1.bp.blogspot kropka com/-1lMwl72yv9E/UWsO6L9VvvI/AAAAAAAABaI/QNQWRLleRWo/s320/bramka3.jpg

Moje schody mają 110 cm szerokości a obok jest jeszcze 40cm kawałek podłogi. Trzeba było zrobić dwie części. Pierwsza to furtka właściwa

1.bp.blogspot kropka com/-Q0ZQXgs7Kko/UWsPizN07EI/AAAAAAAABag/v6nORDA2PxU/s320/bramka6.jpg

1.bp.blogspot kropka com/-jXH_YMrwzN0/UWsPYgQI5TI/AAAAAAAABaQ/AePar-q54uM/s320/bramka4.jpg

a druga to część statyczna na kawałku podłogi

1.bp.blogspot kropka com/-U7uyuzDZwrM/UWsP9hws_kI/AAAAAAAABao/VjMRerojGko/s320/bramka7.jpg

skręcona i spasowana wygląda tak:

4.bp.blogspot kropka com/-_VedU7Dal0k/UWsRwrsKuEI/AAAAAAAABbI/KWe8OioKumo/s320/bramka8.jpg

Teraz pora zawiesić na ścianie i gdy już będzie zamocowane to założyc zameczek. Wolałem zameczek założyć po powieszeniu, gdyż przy montażu mogłoby się okazać że coś się przesunęło o milimetr czy dwa i nie pasować.

1.bp.blogspot kropka com/-Zr0MITZX5BQ/UWsR9OkuUjI/AAAAAAAABbY/CgQEcdx24Zw/s320/bramka9.jpg

Na dole drzwi zwpiera ślizg. Dzięki temu kiedy dziecko wiesza się na drzwiczkach to nie zameczek utrzymuje całą jego wagę, tylko ten ślizg.

2.bp.blogspot kropka com/-3_z6TAvjtV8/UWsR6yv324I/AAAAAAAABbQ/5n9bcDmc9pY/s320/bramka10.jpg

No i bramka gotowa.

2.bp.blogspot kropka com/-rB1aVijS_58/UWsSQkRAZ5I/AAAAAAAABbg/5yrkK-h9pwU/s320/bramka11.jpg

3.bp.blogspot kropka com/-tG_MBj7MBVI/UWsSaVTit2I/AAAAAAAABbo/aCjmwQ3HFXE/s320/bramka12.jpg

Mało a cieszy :). Można po malować lub zostawić drewniane i zdrowe. Więcej szczegułów na moim blogu:
starykot.blogspot kropka com/2013/04/bramka-zabezpieczajaca-schody.html

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
cube
Złota rączka

Re: bramka zabezpieczająca schody

Post autor: cube » 15 kwie 2013, 15:15

Zabezpieczałeś czymś drewno?
starykot
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Re: bramka zabezpieczająca schody

Post autor: starykot » 15 kwie 2013, 16:15

Nie. To jest w domu a dzieci mają skłonność do gryzienia wszystkiego jak im zęby rosną, więc drewno jest surowe bo po co ma się dziewczynka farby najeść :) Trwają domowe negocjacje czy w ogóle czyms malować a jak tak to czym :)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: