Problem z żyrandolem

Masz typowo elektryczny problem? To jest dobre miejsce, żeby poszukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Adam4840
Młodszy majsterkowicz

Problem z żyrandolem

Post autor: Adam4840 » 30 sty 2017, 21:08

Witam. Mam problem z żyrandolem w pokoju(Żyrandol z podwójnym włącznikiem i czterema żarówkami. Pierwszy przycisk włącza 2 żarówki drugi kolejne dwie). Problem polega na tym że przez pewien czas działała tylko jedna żarówka, lecz to nie była ta zapalana pierwszym przyciskiem tylko ta zapalana drugim. Pierwszym przyciskiem nie można było włączyć żadnej. Pewnego dnia jednak to się zmieniło po tym gdy moja siostra przypadkowo uderzył ręką w żyrandol i wtedy ożyła druga żarówka(nie siostra nie jest gigantem tylko pokój jest dosyć niski :P). Na obecną chwilę działają tylko dwie żarówki z czterech które powinny świecić. Dzisiaj postanowiłem się temu przyjrzeć. Wnioski: żarówki nie są spalone następnie sprawdziłem próbnikem elektrycznym i we wszystkich oprawkach jest faza (również w tych oprawkach które nie świecą) Następnie miernikiem uniwersalnym sprawdziłem napięcie na oprawkach które nie świecą. Napięcie wynosiło około 246V. Mierzyłem to miernikiem typowo marketowym, ale w sprawnym gniazdku elektrycznym również wynik jest podobny. Jeszcze chciałbym nadmienić że w całym mieszkaniu dosyć często "migało" światło. Może mi ktoś podpowiedzieć co to może być. Jak pewnie się domyślacie nie jestem elektrykiem, ale gdyby to była jakaś pierdoła to myślę że sobie z tym poradzę. No i chciałbym wspomnieć że mieszkam w małej wsi i najbliższy elektryk mieszka 10 km od mojego miejsca zamieszkania więc jeżeli to nic poważnego to wolę mu głowy nie zawracać. Liczę na jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam :)

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

konstruktor
Majsterkowicz

Re: Problem z żyrandolem

Post autor: konstruktor » 30 sty 2017, 22:59

Napięcie ok, żarówka pewnie nie łączyła, siostra w nią uderzyła i zaczeła łączyć. Tutaj problemem prawdopodobnie są oprawy. Miganie żarówek... Ale jakie ty masz żarówki?? Ledy? Żarnikowe? Świetlówki?
Adam4840
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Adam4840 » 31 sty 2017, 00:41

Żarówka standardowa na gwint jeśli się nie mylę e14.
michal_fawor
Młodszy majsterkowicz

Post autor: michal_fawor » 21 paź 2017, 15:51

Sprawdź czy dobrze podłączyłeś żyrandol, w sieci znajdziesz odpowiedni układ na kilka żarówek.
MamRower
Młodszy majsterkowicz

Post autor: MamRower » 19 lut 2019, 22:35

Odnośnie mrugania spytaj sąsiada czy ma podobnie. Często problem jest poza domem. Jesli u sasiada nic nie mruga potrzebny elektryk, bo instalacja wykazywałaby cechy wadliwej.
Jozef
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Jozef » 20 lut 2019, 16:15

Ja też myślę, że problem tkwi w samym żyrandolu. Daj to komuś żeby sprawdził czy wszystko jest zlutowane jak trzeba czy coś. Jak nadal nie będzie działało jak trzeba to najszybciej będzie chyba wybrać się do sklepu po coś nowego.
Awatar użytkownika
JanStorczyk
Młodszy majsterkowicz

Post autor: JanStorczyk » 27 lut 2019, 10:11

Jeżeli po uderzeniu żarówka zaczęła świecić to jest to problem z samą lampą. Najlepiej na próbę podłącz podobną lampę i sprawdź czy działa w pełni. Miałem kiedyś podobny problem, ale okazało się jednak, że jedna kostka nie działała poprawnie.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: