Automatyczne odcinanie napiecia w momencie zaniku pradu (Instalacja 3-fazowa)

Masz typowo elektryczny problem? To jest dobre miejsce, żeby poszukać pomocy.
ODPOWIEDZ
puz219
Młodszy majsterkowicz

Automatyczne odcinanie napiecia w momencie zaniku pradu (Instalacja 3-fazowa)

Post autor: puz219 » 30 kwie 2017, 15:38

Witam,

Potrzebuje nazwijmy to 'urzadzenia', ktorym zabezpiecze gniazdo silowe w warsztacie i ktore w momencie zaniku pradu automatycznie odetnie zasilanie - chodzi o to by uniknac sytuacji, ze dajmy na to pracuje na pilarce, wylaczaja prad, w.pospiechu zapominam ze nie wylaczylem zasilania, zabieram sie za wymiane tarczy, a a tu nagele wlaczaja prad i koncze bez reki.

Mialem kiedy taki stycznik olejowy starego typu (MOL-28), ale brakowalo mu dolnej pokrywy, ktora miala byc zalana olejem i w efekcie chodzil 'na sucho', a potem go wyrzucilem, zeby mnie to nie zabilo przy okazji.

Mam gniazdo silowe 32A 4P z wylacznikiem 0-1, ale jednak czulbym sie bezpieczniej z automatycznym wylaczaniem w momencie zaniku napiecia.

Jak mozna uzyskac wspomiany efekt w instalacji 3-fazowej?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

puz219
Młodszy majsterkowicz

Re: Automatyczne odcinanie napiecia w momencie zaniku pradu (Instalacja 3-fazowa)

Post autor: puz219 » 30 kwie 2017, 17:13

Kolego, przeciez wiadomo, ze nikt o zdrowych zmyslach takich rzczy nie robi - napisalem to dla zobrazowania sytuacji jedynie.

Wylacznik manualny rowniez mam, ale chcialem dodatkowego zabezpieczenia.

Jak juz wspomnialem mialem kiedys ten stycznik olejowy i co prawda moze moglbym jeszcze cos takiego zakupic, nie mniej jednak ciekaw jestem czy sa jakies nowsze i mozliwe ze lepsze wariacje tego typu stycznika
KarolKarol
Młodszy majsterkowicz

Re: Automatyczne odcinanie napiecia w momencie zaniku pradu (Instalacja 3-fazowa)

Post autor: KarolKarol » 1 sie 2017, 15:42

A myślisz, że włączniki nadmiarowo prądowe nie dały by rady? Ostatnio natknąłem się na fajne tutaj [SPAM może warto zobaczyć czy nie zrobiłyby roboty? Az tego co widziałem to tutaj mają najlepsze ceny!

W temacie instalacji elektrycznej, dobrze elementów zabezpieczenia i elementów wykonawczych od- nie masz kolego zielonego pojęcia.
Otrzymujesz dwa ostrzeżenia za ten wpis.
Pierwsze ostrzeżenie za reklamę jakiejś "bidronki".
Drugie za szkodliwe porady w temacie o którym nie masz pojęcia.
Ostatnio zmieniony 1 sie 2017, 19:15 przez MrLewerence, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Spam, OSTRZEŻENIE.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: