Ładowanie Telefonu

Masz typowo elektryczny problem? To jest dobre miejsce, żeby poszukać pomocy.
ODPOWIEDZ
mati95
Młodszy majsterkowicz

Ładowanie Telefonu

Post autor: mati95 » 27 gru 2017, 17:49

jak można podłączyć telefon na same kable bezpośrednio do baterii bo gniazdo do ładowania telefonu się popsuło i chcę podłączyć ładowarkę bezpośrednio do baterii i czy jak podłączę kable do telefon pokażę czy się bateria ładuje bo już próbowałem podłączyć są 2 kabelki z ładowarki biały to + chyba i czerwony - przyłożyłem do styków baterii i nic się nie dzieje czarny ekran w telefonie

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Arturr300
Starszy majsterkowicz

Re: Ładowanie Telefonu

Post autor: Arturr300 » 28 gru 2017, 22:43

Absolutnie tak nie możesz robić. Napięcie na baterii Li-ion/Li-poly to około 3.7V, a ładowarka (tak naprawdę to jest zasilacz!) daje 5V. W ten sposób możesz uszkodzić baterię, albo w skrajnym przypadku jej samozapłon.
W telefonie jest wbudowany układ który jest zasilany napięciem 5V z zasilacza i dopiero on daje napięcie bezpieczne do ładowania baterii.
Jeśli byś chciał naładować, to musisz mieć co najmniej płytkę tego typu: [wpisz na allegro "Ładowarka akumulatorów TP4056"]. Ostrożność wymagana, bo te najtańsze płytki chyba nie mają zabezpieczeń.
Da się też uruchomić telefon zasilając go (na stykach z baterią) po prostu napięciem 3.7-4V, jednak bateria chyba musi być zamontowana. Tego pewien nie jestem
mati95
Młodszy majsterkowicz

Re: Ładowanie Telefonu

Post autor: mati95 » 30 gru 2017, 20:38

Dzięki spróbuje z ładowarką do akumulatorów mam taką bo chciałem zrobić latarkę z tą ładowarką kiedyś
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: