Jakie opony letnie kupić ?

Cmentarzysko usuniętych postów.
Zablokowany
karp
Majsterkowicz

Jakie opony letnie kupić ?

Post autor: karp » 29 kwie 2015, 07:33

Musze w trybie pilnym zakupić opony na lato, tak aby zdążyć z wymianą jeszcze przed weekendem majowym (byłoby idealnie). Dodam, że chodzi o Hondę Civic i opony w rozmiarze 205/55R16. Co kupić?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz

Re: Jakie opony letnie kupić ?

Post autor: pebb » 29 kwie 2015, 13:53

Jest to dosyć popularny rozmiar opon, więc i wybór masz duży. Obecnie na motointegrator masz Continental ContiPremiumContact 5 (wejdź zakładkę opony, wpisz swój rozmiar ogumienia i Ci wyskoczy). Masz je tam za około 300 zł, co za opony tej klasy jest bardzo dobra ceną. Od lat zajmują czołowe pozycje w różnych rankingach opon.
Tańsza opcja to chociażby Kleber Dynaxer HP (aktualna cena na motointegratorze to około 225 zł) , typowo średnia klasa ale dla średnio wymagającego kierowy w zupełności wystarczy.
Awatar użytkownika
jacks
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: jacks » 10 lis 2016, 09:30

Też jeszcze jeżdżę na letnich, ale najwyższy czas zmienić opony na zimowe. Zastanawiam się też nad całorocznymi. I tak 90% czasu jeżdżę po mieście w którym mieszkam. Zwykle b. dzszybko jest odśnieżane. Mam tutaj na myśli przede wszystkim np opony Michelin CrossClimate. Letnie, ale z homologacją zimową. Może ktoś już to wcześniej przerabiał i podpowie, co jak i za ile?
Myślałem jeszcze nad bieżnikowanymi, ale jak się czyta http://www.oponeo.pl/artykul/czy-warto- ... eznikowane to jest to pozorna oszczędność.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2016, 10:59 przez jacks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mlody
Młodszy majsterkowicz

Post autor: mlody » 11 lis 2016, 15:58

Ja mam goodyera ale troche drogie były
Jeronima
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Jeronima » 1 kwie 2019, 18:50

Warto przed takim wyjazdem również pomyśleć o przeglądzie auta. Ja zawsze sprawdzam również jakość akumulatora i w razie czego kupuję nowy na by go wymienić i nie mieć przygód w podróży. Doświadczenia mnie nauczyły,że warto dmuchać na zimne.
Awatar użytkownika
zeen
Majsterkowicz

Post autor: zeen » 3 kwie 2019, 12:32

Trudny wybór. Moim zdaniem, nie można tego kupować za bardzo na rympał. Jak już, to trzeba zastanowić się nad kilkoma kwestiami - mianowicie: stylem jazdy, średnimi osiąganymi prędkościami, komfortem jazdy oraz miejscami gdzie się zwykle jeździ. Towszystko są czynniki które powinny być brane przy podejmowaniu decyzji zakupowej. Zwykle jest tak, że w większości przypadków jazda odbywa się mimo wszystko w mieście - więc przy podejmowaniu decyzji, należałoby brać pod uwagę te czynniki.
modelarz19
Młodszy majsterkowicz

Post autor: modelarz19 » 7 kwie 2019, 16:03

Ja rok temu kupiłem całoroczne SPAM wydatek jednorazowy, ale są na cały rok i nie muszę płacić za wymianę lato/zima/lato.

Temat leci do kosza. Kryptoreklamy, spam... żadnych rzeczowych wpisów.
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2019, 22:34 przez MrLewerence, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kryptoreklama.
Zablokowany

Strony partnerskie: