Wiki Arduino i elektroniki?

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
Zablokowany
Awatar użytkownika
werewek
Młodszy majsterkowicz

Wiki Arduino i elektroniki?

Post autor: werewek » 9 lip 2013, 00:20

Cześć!

Przeglądam Majsterkowo odkąd było jeszcze MyDIY.pl . Dzięki artykułom tak nastawiłem się na arduino, że jutro powinno już do mnie dotrzeć ;) Jestem w zielony w świecie uC, jak również elektroniki.

Z forum jak i z samej strony można wyciągnąć wiele pożytecznych informacji, jednak są one porozrzucane i czasem trzeba się naszukać. Co myślicie o tym, żeby postawić majsterkowe wiki o arduino i podstawach elektroniki?

Sama strona arduino to kopalnia wiedzy, ale w języku angielskim. Nie ma takiego porządnego zbioru informacji w naszym języku, a na pewno wiele osób mogłoby z tego skorzystać. Czekam na Wasze opinie :) W razie czego - jestem chętny do pomocy o tyle, o ile będę w stanie :)

Pozdrawiam,
Werewek

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
cube
Złota rączka

Re: Wiki Arduino i elektroniki?

Post autor: cube » 9 lip 2013, 08:50

Zrób coś, pokaż, dopiero potem można się do tego odnieść. Piszesz że jesteś początkujący, więc kto by pisał artykuły?
Ogromną ilość wiedzy elektronicznej, przekazanej fachowo, można znaleźć na mikrokontrolery.blogspot.com.
Przykładów z arduino tłumaczyć nie ma sensu. Aby bawić się w elektronikę trzeba znać angielski, chociażby aby przeczytać noty katalogowe. A jak ktoś nie szprecha po inglisz, to zostaje google translate.
Awatar użytkownika
Jedrek
Majsterkowicz

Re: Wiki Arduino i elektroniki?

Post autor: Jedrek » 9 lip 2013, 12:20

@cube: No weźże, człowieku! Google Translate to największy syf ever! Tego się nie da używać do czegoś profesjonalnego. Jak ktoś się babra w elektronice to MUSI znać angielski, bo WSZYSTKIE materiały, których się używa są po angielsku!
Zablokowany

Strony partnerskie: