Artykuły z programowania

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
Zablokowany
Gren1024
Młodszy majsterkowicz

Artykuły z programowania

Post autor: Gren1024 » 14 sty 2014, 17:29

Witam. :D

Od dłuższego czasu przeglądam forum i pomyślałem, że mógłbym coś dorzucić dla społeczności od siebie.
O ile być może uda mi się zrobić jakiś artykuł z pogranicza elektroniki i takiego "prawdziwego" majsterkowania, to
zastanawiam się, czy jest sens do artykułów wrzucać coś związanego z tematyką pisania programów. (:
Czy ta tematyka, pisanie programów, narzędzia do tego itp. w ogóle tu pasują?
Chodzi jakby co o programowanie w C#.
Bo w sumie tym się zajmuję i na takie artykuły z mojej strony są największe szanse.

Co o tym myślicie? (:

Pozdrawiam.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

juniorK23
Majsterkowicz

Re: Artykuły z programowania

Post autor: juniorK23 » 14 sty 2014, 20:01

Jak najbardziej pasuje, szczególnie gdybyś przedstawił jak wygląda programowanie od podstaw ;)
skl
Majsterkowicz

Post autor: skl » 14 sty 2014, 21:13

Tak szczerze to też się zastanawiałem nad popełnieniem takiego poradnika - mini wprowadzenia do podstaw programowania, na podstawie czystego C ze szczególnym uwzględnieniem tego co się wykorzystuje przy programowaniu uC (na przykładzie Arduino), do tego parę porad jak uczynić kod wydajniejszym, mniej awaryjnym, czytelniejszym i mniejszym.

Do tego typu przemyśleć nakłoniła mnie cześć problemów na forum, gdzie ludzie potrafią zmajstrować układ, ale nie bardzo wiedzą jak go zaprogramować, potem robią jakieś zlepce z różnych strony internetowych, a gdy pojawia się problem sami już nie są w stanie go rozwiązać. (Bez urazy dla nikogo, wiem że na początku liczą się efekty żeby nie wystygł zapał do dalszych nauk i prac ;) ). Ja znowu jestem z drugiej strony barykady, zaczynałem od programowania a teraz dopiero douczam się elektroniki do tego i uważam że powinniśmy wymieniać się wiedzą, każdy z zakresu, który zna lepiej.

Jednak ze względu na naturę tego forum cały czas się waham czy jest sens pisania tego, bo to raczej nie projekty w stylu "zrób to sam", no chyba że "Zrób to sam - mój pierwszy program" ;) Co o tym myślą Administratorzy/Moderatorzy ?

Pozdrawiam,
skl
Awatar użytkownika
cube
Złota rączka

Post autor: cube » 14 sty 2014, 23:41

Piszcie, chętnie poczytam. Tylko dobrze było by, aby cykl artykułów o programowaniu nie skończył się na pierwszym odcinku.
Zablokowany

Strony partnerskie: