Zakup, wkrętarko-wiertarki.

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
Zablokowany
Awatar użytkownika
Paweł
Majsterkowicz

Zakup, wkrętarko-wiertarki.

Post autor: Paweł » 3 wrz 2012, 17:10

Witam!

Posiadam wiertarkę udarową która do ciężkich prac jest bardzo dobra ale przy robotach bardziej dokładnych np w drewnie nie nadaję się przez swoje gabaryty oraz ciężar.
Więc pytanie do was, jakie polecacie wkrętarki którymi także by można wiercić niewielkie otwory,może ktoś posiada taką którą może polecić ze swojego doświadczenia.Prosiłbym o propozycję na Allegro,można wtedy porównać ceny w internecie oraz w normalnych sklepach. Oczywiście polecenie konkretnej marki także mile widziane. ;)

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Tomasz.B
Starszy majsterkowicz

Re: Zakup, wkrętarko-wiertarki.

Post autor: Tomasz.B » 3 wrz 2012, 23:23

Dużo zależy od tego ile chcesz na nią przeznaczyć.
Ja jako firmę polecam makitę, z opinii klientów (2 lata pracowałem w sklepie) wynika że są dobre, mało reklamacji mieliśmy a z serwisem nie mieliśmy żadnych problemów, tak samo z częściami każda pierdółka jest do załatwienia.

Ja posiadam model 6281DWALE od chyba 3 lat narazie wszystko ok (odpukać :))

Napisz jakim budżetem dysponujesz i w jakich pracach będzie używana (moc/waga czasami ważny parametr) to może coś znajdziemy.

EDIT*
hym.......
Ale akumulatorowa czy sieciowa ?
Typowa wkrętarka oryginalnie ma uchwyt do bitów (np. Ph, Pz), a to co ja podałem to jest wiertarko-wkrętarka.
Kiedy wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję :)
Awatar użytkownika
Way
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Way » 4 wrz 2012, 00:18

Jeśli chodzi o same marki, to z moich obserwacji sprzętu używanego na budowach polecam trzy marki: Hilti, Makita, Hitachi. Ogólnie najwięcej widziałem urządzeń Hilti, ale znów mój kolega spotyka się głównie z Makitą. Warto się tu zastanowić, ile będzie używany ten sprzęt - bo te marki które wymieniłem są głównie dla profesjonalistów, a to niestety kosztuje.
Nie orientuje się w konkretnych modelach, może któryś z tych producentów ma coś do zastosowań bardziej okazjonalnych.
Awatar użytkownika
Paweł
Majsterkowicz

Post autor: Paweł » 5 wrz 2012, 14:36

Budżet jest nie duży coś powyżej 200 zł, więc powyższe firmy odpadają, zastosowanie ma być raczej małe, składanie mebli, konstruowanie.
Raczej nie będę ją wykonywać takich większych prac jak zakładanie paneli sufitowych czy coś, od tego mam większy sprzęt.
Zależy mi żeby była mała i poręczna. Wolałbym raczej akumulatorową.
Awatar użytkownika
Peszel
Starszy majsterkowicz

Post autor: Peszel » 11 wrz 2012, 18:19

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ostatnio zmieniony 19 lis 2014, 17:34 przez Peszel, łącznie zmieniany 1 raz.
szczerość to nie chamstwo
Awatar użytkownika
Way
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Way » 15 wrz 2012, 19:49

Trochę odkopuję, być może autor tematu już kupił wkrętarko-wiertarkę, ale może ta wypowiedź przyda się komuś w przyszłości.
Dzisiaj byłem w Castoramie gdzie mój znajomy pracuje na serwisie (przyjmują reklamacje, ostrzą łańcuchy itd.) i zapytałem go co by polecił- w końcu wie co zepsutego mu klienci przynoszą. Na początku wypalił z De Waltem, który swoją cenę ma, więc poprosiłem o coś tańszego. Polecił mi firmę Sparky (o której pisze też post wyżej Peszel). Reklamacji nie ma, do tego powiedział, że korzystali ze Sparky przy montowani całego wyposażenia Castoramy i się nie zawiedli. No i w Castoramie korzysta się właśnie z wkrętarek Sparky.
Cena na dziś wkrętarko-wiertarki Sparky w Castoramie to 218zł.
Zablokowany

Strony partnerskie: