Laptop do pracy

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
miloszbc
Młodszy majsterkowicz

Re: Laptop do pracy

Post autor: miloszbc » 22 cze 2016, 11:26

Lenovo chyba obecni są najlepsze.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Slawek
Starszy majsterkowicz

Post autor: Slawek » 22 cze 2016, 12:57

MrLewerence pisze:Zamiast dysku SSD, wolę lepszy procesor albo więcej ramu... SSD nie wykorzystasz jeśli laptop będzie do pracy biurowej...
Ja bym wolał SSD niż więcej ramu, nie zdajesz sobie sprawy jak przyspiesza komp po wymianie dysku na SSD, jestem po takich operacjach na dwóch starych laptopach i dostały drugie lepsze życie. Windows gro operacji związanych ze stronicowaniem pamięci robi niestety nie w ram a na dysku, i wcale nie z powodu ilości dostępnego RAM ;)

Pozdr
Awatar użytkownika
poliakustyczny
Młodszy majsterkowicz

Post autor: poliakustyczny » 22 cze 2016, 15:29

Slawek pisze:
MrLewerence pisze:Zamiast dysku SSD, wolę lepszy procesor albo więcej ramu... SSD nie wykorzystasz jeśli laptop będzie do pracy biurowej...
Ja bym wolał SSD niż więcej ramu, nie zdajesz sobie sprawy jak przyspiesza komp po wymianie dysku na SSD, jestem po takich operacjach na dwóch starych laptopach i dostały drugie lepsze życie. Windows gro operacji związanych ze stronicowaniem pamięci robi niestety nie w ram a na dysku, i wcale nie z powodu ilości dostępnego RAM ;)

Pozdr
Przy dzisiejszym zapotrzebowaniu programów na RAM lepiej wybrać upgrade z 2gb na 4gb RAM zamiast SSD.
Powyżej tych 4gb faktycznie lepiej już zainwestować w ssd (tylko pamiętaj że przyspieszenie dostanie tylko system i programy które zainstalujesz na SSD).

Generalnie patrzysz wpierw na procesor, to on będzie odwalać większość pracy. Lepiej wybrać i3, i5 dwurdzeniowe ale o większym taktowaniu niż porywać się na więcej rdzeni. Do tego minimum 2gb ram, optymalnie 4gb, 6gb to już super (więcej to fanaberia graczy).
Awatar użytkownika
Slawek
Starszy majsterkowicz

Post autor: Slawek » 22 cze 2016, 19:33

Radek97 pisze:Jestem geodetą, tzn. jeszcze studentem geodezji :) Pisząc do pracy miałem na myśli kilka programów wykorzystywanych w geodezji, np. jakieś kalkulatory powierzchni, konwertery układów współrzędnych itp. W sumie, to chyba nie są jakieś wymagające aplikacje
Koledze chyba nie chodzi o gry ;)
Awatar użytkownika
Szwajcar
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Szwajcar » 6 lip 2016, 13:34

matrorsot pisze:@Karpi, to zależy jak trafisz, mój właśnie żyje 3 rok, co prawda mam na nim tylko system i nic więcej, ale działa nadal bardzo dobrze.
Żywotność dysków SSD:

Obrazek

Przeciętny użytkownik rocznie zapisuje około 2 TB, więc z tą żywotnością nie jest tak źle.
Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz

Post autor: pebb » 13 paź 2016, 07:14

Odpuście sobie laptopy typu Lenovo Yogo. Straszna kaszana jeżeli chodzi o wykonanie. Parametry dobre, ale wykonanie - oj dajcie spokój. Przy większej ilości pisania odpadają klawisze.
Doby będzie np Asus Pro B8430UA z dyskiem SSD, 8GB Ramu oraz prockiem i5.
Alternatywa to Dell XPS 13 z SSD 128GB, 4GB Ramu oraz i5. Moim zdaniem też dobry.

A gry typu valhalla czy kurnik pójdą wszędzie. Na innych raczej nie grywam :)
Ostatnio zmieniony 24 paź 2016, 06:43 przez pebb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Slawek
Starszy majsterkowicz

Post autor: Slawek » 13 paź 2016, 09:13

A teraz nastała jeszcze taka głupia moda (z puntu widzenia użytkownika, nie producenta), że akumulatory są w większości zintegrowane jak w smartfonach i nie można ich w prosty sposób wymienić, wszystko tylko kasa, kasa, kasa ...
Awatar użytkownika
Slawek
Starszy majsterkowicz

Post autor: Slawek » 13 paź 2016, 10:28

Asus robi dobre sprzęty, ja od zawsze jadę na płytach głównych Asusa w kompie i nigdy mnie nie zawiodły :) szkoda, że IBM pozbył się dywizji laptopowej na rzecz Lenovo, seria T była niezniszczalna i laptopy pracują do dziś, nawet te stare :)

Pozdr
kropot
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kropot » 8 lis 2016, 15:54

A jakie masz oczekiwania? Ja mam bardzo dobry laptop asusa z dyskiem ssd. Jest bardzo dobry, bo mam w sumie niewielkie wymagania - typowy do pracy biurowej.
Sandrex
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Sandrex » 17 sty 2017, 11:26

Ja mam uzywanego Della kupionego za bodajże 700zł. Dysk SSD, 8gb ramu, 2,8 procesor.
zuzanna
Młodszy majsterkowicz

Post autor: zuzanna » 26 gru 2017, 14:10

Ja mam takiego, DELL Inspiron 15 7560 [7560-5341KTR] ale nie wyobrażam sobie akurat takiego sprzętu kupować używanego.
Zablokowany

Strony partnerskie: