Warcaby w konsoli - prośba o testy w wolnych chwilach

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
Zablokowany
Awatar użytkownika
kamiltbg
Majsterkowicz
Kontakt:

Warcaby w konsoli - prośba o testy w wolnych chwilach

Post autor: kamiltbg » 8 gru 2012, 02:41

Witam. Piszę warcaby w C na zaliczenie infy i prosiłbym o przetestowanie, jeśli komuś się nudzi. Póki co nie ma damek, jeszcze nie wiem, czy muszą być. Nie kończy też automatycznie gry po skończeniu się pionków któregoś z graczy, ale nie wydaje mi się, żeby ktoś dotrwał aż do końca. Jeszce nie sprawdza poprawności wpisanych danych, więc wpisujcie tylko istniejące pola :P Działa poruszanie się i bicie (przynajmniej tak mi się wydaje), wielokrotnego bicia jeszcze nie ma. Białe zaczynają, nie da się wybrać nie swojego pionka, nie powinno się dać przejść na niedozwolone pole.
Pozycje wpisuje się w postaci "c3", "d4" itd. Wielkość liter nie ma znaczenia. Po wpisaniu oczywiście "enter".
https://www.dropbox.com/s/w328cd35xw5coey/warcaby.exe

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

clocker
Majsterkowicz
Kontakt:

Re: Warcaby w konsoli - prośba o testy w wolnych chwilach

Post autor: clocker » 11 gru 2012, 21:10

Bardzo małe literki, nie widzę co tam pisze. Dam radę sam powiększyć je?
bartek0305
Majsterkowicz

Post autor: bartek0305 » 29 gru 2012, 17:45

Ja mam literki normalnych rozmiarów, nie mam problemów z czytaniem. Zastanawia mnie jak zrobiłeś ten znaczek pionka :D Na początku w zależności od gracza zmienia się tło napisu "Wybierz pionek", fajna rzecz, ale przy kolejnych ruchach zmienia się całe tło, za chwilę znowu wraca do czarnego, zmiana koloru napisu i znowu całe tło. Ta zmiana całego tła chyba nie była planowana ;) I widzę że chyba dodałeś już sprawdzenie poprawności danych bo pionka w9 nie chce przyjąć i pyta zamiast się wysypać ;) Dobra robota!
majster123
Młodszy majsterkowicz

Post autor: majster123 » 30 gru 2012, 10:12

wow, fajny projekt
u mnie niestety tez sa dosc male literki, ale podoba mi sie
Awatar użytkownika
neoxic
Majsterkowicz

Post autor: neoxic » 30 gru 2012, 18:44

U mnie też, kolor tła zmienia się cyklicznie, ze zmiana gracza, literki czytelne, gra chodziła wyśmienicie do czasu, gdy doszedłem białym pionkiem na pole b8 i zdobyłem tzw. "damke", od tego momentu nie da się ruszyć tego pionka, wyskakuje napis że pole albo zajęte albo ze nie mogę wykonać ruchu.
Zablokowany

Strony partnerskie: