Jakie zarobki by dostać kredyt na mieszkanie

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
Zablokowany
Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz

Jakie zarobki by dostać kredyt na mieszkanie

Post autor: pebb » 23 paź 2016, 12:34

Witam,
razem z żoną powoli zaczynamy wychodzić na swoje. Ona ma prace i ja mam prace. Chcielibyśmy sie wyprowadzić w końcu do swojego mieszkania ale nie bardzo wiemy ile musimy zarabiać żeby móc starać sie o kredyt mieszkaniowy. Jak można to sprawdzić?

Poza tym nawet gdybym chciał zaciągnąć kredyt w banku x, to i tak zwykle jest to bank w którym posiada się konto. Przecież oni mogą wejść sprawdzić na rachunek bankowy skąd i jakiej wysokości mam wpływy. Jak się patrzy na zestawienie link, to szybko można dojść do wniosku, że oprócz kredytu banki mają pokusę zarabiania na kontach, a nie uśmiecha mi się to, aby płacić im za prowadzenie konta dodatkowo.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2017, 06:51 przez pebb, łącznie zmieniany 1 raz.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
jacks
Majsterkowicz
Kontakt:

Re: Jakie zarobki by dostać kredyt na mieszkanie

Post autor: jacks » 24 paź 2016, 10:48

Wiem, że jeszcze jest opcja skorzystania z kredytu mieszkanie dla młodych. Jest jakaś tam suma funduszy na rok 2017 oraz na rok 2018. Są to jednak bardzo niewielkie pieniądze. Musisz się zorientowac czy jeszcze jest szansa sie załapać czy zostały już jednak zaklepane.
Wszystko zależy od wielu czynników"
ile zarabiasz
jaką masz umowe o pracę
ile masz dzieci
oraz jaka jest Twoja historia kredytowa i czy masz jakieś dodatkowe zadłużenia

Sugeruję samodzielnie wyliczyć to sobie na kalkulatorze zdolności kredytowej, ewentualnie skonsultować się z doradcą kredytowym, bądź dopytać na forum kredytowym czyli tutaj.
merrycat
Młodszy majsterkowicz

Post autor: merrycat » 19 sty 2017, 18:40

Polecam stronę SPAM Tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na temat kredytu hipotecznego. Dodatkowo dostępny jest tam również ranking najlepszych ofert, więc na pewno coś wybierzecie :)
vinny
Młodszy majsterkowicz

Post autor: vinny » 20 lut 2017, 09:05

Jeżeli nie ma się wkładu własnego, to kredytu praktycznie nie uda się uzyskać. Chociaż osobiście uważam, że ta regulacja jest jak najbardziej prawidłowa a kierunek słuszny. Jeżeli kogoś nie stać na kredyt, to nie powinien się zadłużać i tyle.
Kolejna sprawa to lokalizacja. Jak już kupować to w miastach w których ceny nieruchomości nie spadną - a więc Warszawa, GDańsk, Wrocław - z Krakowem to nie wiem, bo tam mają cały czas problem ze smogiem. Szczególnie Wrocław fajnie prezentuje sie na tle innych miast pod względem rozwoju. Przykład takiej inwestycji.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, 10:13 przez vinny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
scope
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: scope » 20 lut 2017, 12:42

Najlepiej jest skorzystać z fachowej pomocy jakiegoś doradztwa. Na forum raczej trudno otrzymać konkretną odpowiedź, bo taki kredyt jest jak najbardziej poważnym krokiem, więc jego przyznanie zależeć może od bardzo wielu różnych czynników.
aszczerbik
Młodszy majsterkowicz

Post autor: aszczerbik » 20 lut 2017, 16:51

Teraz, żeby dostać kredyt hipoteczny musicie posiadać przynajmniej 20% wartości nieruchomości na wkład własny.
aszczerbik
Młodszy majsterkowicz

Post autor: aszczerbik » 17 mar 2017, 14:39

Każdy bank ma inny algorytm do obliczania zdolności kredytowej. Powinniście więc spróbować w kilku instytucjach. Na pewno musicie posiadać wkład własny w wysokości przynajmniej 20% wartości nieruchomości, a wasze zarobki muszą być na tyle wysokie, abyście po opłaceniu wszystkich codziennych potrzeb, byli jeszcze w stanie regularnie spłacać raty kredytu.
Awatar użytkownika
jacks
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: jacks » 21 mar 2017, 11:35

Obecnie wkład własny wynosi 20%. Dla banków które udzielają kredytów to super sytuacja. Nie ryzykują właściwie niczym. Mieszkanie tak naprawdę należy do nich (hipoteka), mają pewność, że nawet jeżeli cena mieszkania spadnie, to wkład własny w postaci 20% zamortyzuje ewentualne straty. Krótko mówiąc, ryzyko jest minimalne.
Awatar użytkownika
Slawek
Starszy majsterkowicz

Post autor: Slawek » 21 mar 2017, 13:51

Pozyczysz mi te 80% a ja ci dam mieszkanie pod hipoteke, ok ?
karp
Majsterkowicz

Post autor: karp » 21 kwie 2017, 07:13

Slawek pisze:Pozyczysz mi te 80% a ja ci dam mieszkanie pod hipoteke, ok ?
To nie do końca działa tak jak piszesz. Gdybym był bankiem i miał takie uprawnienia jakie ma bank, to z chęcią wszedłbym w taki układ. Dlaczego? Otóż banki mają bankowy tytuł egzekucyjny. W dużym skrócie oznacza to, że jest to uproszczona metoda ściągnięcia należności bez potrzeby rozpoczynania rozprawy sądowej. Po prostu bank stwierdza, że istnieje należność i ją ściąga i robi to niezwykle skutecznie.
Zwykły obywatel nie ma takich instrumentów, więc gdybyś przestał spłacać, to osoba która pożyczyła Ci pieniądze ma spory problem, bo na sądy w tym zakresie nie można liczyć.
Tutaj na forum były dyskusje poświęcone temu tematowi.
ACMilan
Młodszy majsterkowicz

Post autor: ACMilan » 4 maja 2017, 11:05

Moim zdaniem najlepiej jest poświęcić kilka dni na odwiedzenie kilku czy nawet kilkunastu banków i zapytanie o ofertę. Wtedy lepiej Wam będzie wybrać coś dla siebie. Kredyt to w końcu coś z czym zwiążecie się na następne 30 lat, więc myślę że warto wszystko dobrze sprawdzić i porównać oferty zanim się coś wybierze ostatecznie.
Awatar użytkownika
jacks
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: jacks » 22 maja 2017, 09:28

Nie licza sie jedynie zarobki. Weźcie pod uwagę,że bank patrzy się również na to :
na jaką umowe jesteście zatrudnieni
ile jest osób w gospodarstwie domowym
jakie są rachunki
jakie macie inne obciążenia kredytowe
nawet fakt posiadania karty kredytowej może wpływać na zdolnosć kredytową ( warto jest z niej zrezygnować ponieważ jest traktowana jako aktywny kredyt i po zrezygnowaniu będziecie mieli o wiele wiekszą zdolnosć kredytową).
Wszystko mozna sobie wyliczyc w kalkulatorze zdolnosci kredytowej.
http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/kal ... ja-online/
Ostatnio zmieniony 30 cze 2017, 12:58 przez jacks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zanetaturkala
Młodszy majsterkowicz

Post autor: zanetaturkala » 26 cze 2017, 08:44

jacks pisze:Nie licza sie jedynie zarobki. Weźcie pod uwagę,że bank patrzy się również na to :
na jaką umowe jesteście zatrudnieni
ile jest osób w gospodarstwie domowym
jakie są rachunki
jakie macie inne obciążenia kredytowe
nawet fakt posiadania karty kredytowej może wpływać na zdolnosć kredytową ( warto jest z niej zrezygnować ponieważ jest traktowana jako aktywny kredyt i po zrezygnowaniu będziecie mieli o wiele wiekszą zdolnosć kredytową).
Wszystko mozna sobie wyliczyc w kalkulatorze zdolnosci kredytowej.
Dokładnie tak - dodatkowo bank weryfikuje zgodność danych z obecnym pracodawcą i bierze pod uwagę również inne usługi z jakich obecnie korzystamy, kwestia złożona- z reguły kredyt udaje się otrzymać, jednak raczej pozostanie pytanie o jego wysokość.
Awatar użytkownika
scope
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: scope » 29 cze 2017, 11:36

Tak jak już wyżej ktoś napisał, banki pod uwagę biorą wiele różnych czynników. Wszystko zależy od tego ile pieniędzy ktoś potrzebuje, na jak długo i jakie oprocentowanie jest dla niego zadowalające. A do tego oferty poszczególnych banków w dość dużym stopniu mogą różnić się od siebie.
lesnikborzyk
Młodszy majsterkowicz

Post autor: lesnikborzyk » 29 cze 2017, 19:26

Nie wszędzie dostanie się taką kwotę jaką się chce. Ostatnio rozglądam się za kredytem na budowę domu i w jednym sami wyliczyli ile potrzebuję kasy i np. nie da mi (ten bank) mniej niż 340000 zł.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
maciejs
Młodszy majsterkowicz

Post autor: maciejs » 31 sie 2017, 08:52

Jak wyżej wspomniano, banki biorą pod uwagę wiele czynników związanych z dochodami, ich wysokością, ciągłością. Ja kupowałem mieszkanie z oferty dotyczącej osiedla - [SPAM]. Co do kredytu - mój wkład wynosił 30%. Dodatkowe 10% wpłynęło na lepszą pozycję przy negocjacjach i skrócenie okresu kredytowania.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2017, 14:00 przez MrLewerence, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Spam, blokada stała.
Zablokowany

Strony partnerskie: