Pozbycie się chwastów w trawniku

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
Zablokowany
Awatar użytkownika
zeen
Majsterkowicz

Pozbycie się chwastów w trawniku

Post autor: zeen » 20 sty 2017, 08:09

Chodzi o trawnik,a le nie tylko. Jest zima, ale 3 miesiące i zaczyna się kolejny okres wegetacyjny. Problemem są u mnie chwasty, ale przede wszystkim koniczynka. I gdyby była jej mała ilość, to nie czepiałbym się, ale jest jej dużo. Poza tym w okresie kwitnienia trawnik traci swój charakter.

Oprócz koniczyny pojawiają się też inne chwasty. W jaki sposób najlepiej się ich pozbyć? Chodzi o kilkuarową działkę.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

vinny
Młodszy majsterkowicz

Re: Pozbycie się chwastów w trawniku

Post autor: vinny » 23 lut 2017, 12:51

Ciężki temat z tego względu, gdy pielęgnujesz, nawozisz ogród - korzystają z tego nie tylko rośliny przez Ciebie pożądane, ale również chwasty. Najlepiej zastosować jakiś herbicyd totalny, który selektywnie rozwiąże problem. Tzn zlikwiduje chwasty, pozostawiając pozostałe rośliny. Dobry jest NIcoren 040 SC lub MCPA 300 SL. Dolewasz do wody w odpowiednich proporcjach, spryskujesz. Działa zarówno prewencyjnie jak i likwiduje bieżący problem z chwastami. Te usychają i obumierają.
Awatar użytkownika
scope
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: scope » 24 lut 2017, 15:47

Wydaje mi się, że z takimi środkami należy uważać, jeżeli stosuje się je w bliskiej okolicy roślin, na których nam zależy. Z doświadczenia wiem, że takie środki działają naprawdę żrąco, stosowałem takie coś przy trawie, która wyrasta spomiędzy poszczególnych elementów bruku. :)
mikela
Młodszy majsterkowicz

Post autor: mikela » 9 maja 2018, 13:45

A nie lepiej jakims srodkiem chemicznym? Jest ich cala masa na rynku. Oczywiscie pod warunkiem, ze nie mamy zadnych zwierzat.
Zablokowany

Strony partnerskie: