Oświetlenie ledowe

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacks
Majsterkowicz
Kontakt:

Oświetlenie ledowe

Post autor: jacks » 14 paź 2018, 11:42

Chciałem się zapytać, czy warto wchodzić w oświetlenie LED-owe, które z reguły jest tańsze w użytkowaniu, ale droższe w zakupie. A może pójść w kierunku tradycyjnego, które jest znaczne tańsze. Bo jak się przeliczy, to perspektywa zwrotu z inwestycji to jakieś kilkanaście lat? Czy się mylę?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
ethanak
Złota rączka
Kontakt:

Re: Oświetlenie ledowe

Post autor: ethanak » 14 paź 2018, 14:06

To zależy od tego, co chcesz oświetlać. Może jakiś.przykład?
Pisze człowiek ambitnie, a tu przychodzi prostak i wszystko rozumie.
To jest ewidentna bezczelność!
Awatar użytkownika
jacks
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: jacks » 16 paź 2018, 13:49

Z tańszych opcji udało mi się znaleźć takie jak te tutaj taśmy LED-owe: https://oswietlenie-sklep.pl/tasmy-led- ... c-108.html - mają dobry stosunek ceny dojakóści, aż wydaje się, że za dobre. Pytanie jaka jest ich trwałość?
Awatar użytkownika
ethanak
Złota rączka
Kontakt:

Post autor: ethanak » 16 paź 2018, 15:35

W kuchni pod szafką wytrzymują rok - potem zaczynają się problemy typu walnięty segment, nie mówiąc już o odklejaniu się od spodu szafki.
No - ale kuchnia to takie miejsce gdzie warunki nie są specjalnie sprzyjające.
Taśmy na 230V omijałbym szerokim łukiem - jak padnie jedna leda to masz metr czarny, a nie pięć centymetrów. A zasilacz 12V powinien wystarczyć na lata.
gavron
Majsterkowicz

Post autor: gavron » 16 paź 2018, 19:57

ethanak pisze:W kuchni pod szafką wytrzymują rok - potem zaczynają się problemy typu walnięty segment, nie mówiąc już o odklejaniu się od spodu szafki.
No - ale kuchnia to takie miejsce gdzie warunki nie są specjalnie sprzyjające.
Taśmy na 230V omijałbym szerokim łukiem - jak padnie jedna leda to masz metr czarny, a nie pięć centymetrów. A zasilacz 12V powinien wystarczyć na lata.
U mnie trzyma się od 6ciu lat wszystkie działają i nic się nie odkleja.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
ethanak
Złota rączka
Kontakt:

Post autor: ethanak » 16 paź 2018, 20:22

A gotujesz coś w tej kuchni? ;) Bo jeśli nie to faktycznie mogą się trzymać...
A na poważnie to zmieniłem już dwie taśmy - ale u mnie praktycznie cała para z gotowania trafia prosto w ledy.
Awatar użytkownika
KimJaJestem
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: KimJaJestem » 17 paź 2018, 12:04

Ja w swojej kuchni też mam ledy, i dopiero po 3 latach widzę, że w niektórych miejscach luźniej zwisa. I nie są bezpośrednio nad kuchenką
gavron
Majsterkowicz

Post autor: gavron » 17 paź 2018, 17:56

Pod nimi stoi czajnik bezprzewodowy a ja średnio dziennie 20 herbat wypijam ;)

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz

Post autor: pebb » 30 paź 2018, 14:58

Generalnie jak już ktoś montuje nowe oświetlenie, to zwykle z tego co można zaobserwować, jest to oświetlenie LED-owe. Koszt takiego oświetlenia jest może lekko wyższy od standardowego, tradycyjnego, ale oszczędności przychodzą w casie, bo LED-y zużywają kilkadziesiąt procent mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki żarowe. Nie ma w związku z tym konieczności montowania tak przewodów zasilających - można zmniejszych ich przekrój. Korzyści z tego tytułu jest całkiem dużo.
Proponuję też poczytać o korzyściach wynikających ze stosowania szynoprzewodów. Na http://szynoprzewody.info/ - można o tym trochę więcej doczytać.
Rafson
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Rafson » 23 wrz 2019, 12:16

Jeśli już decydujemy się na taśmy LED, to zawsze powinniśmy wybrać do nich profile aluminiowe. Przyklejona do niego taśma będzie miała odpowiednie odprowadzanie ciepła, a pozatym nie odlei się tak szybko. U mnie świecą one już 3 lata, bez żadnych problemów i to w kuchni. Dodatkowo ja u siebie ukryłem te taśmy jeszcze pod mlecznym kloszem, dzięki czemu ich światło znacznie ładniej się rozprasza. Moim zdaniem jeszcze za wcześnie aby używać taśm LED jako głównego źródła światła. Tutaj decyduejemy się bardziej na efektowność niż energooszczędność. Teraz już można kupić żarówki LED za jedynie kilka złotych i to one są znacznie bardziej energooszczędne niż te tradycyjne, a dają znacznie więcej światła od taśm.
Adrian Bednarz
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Adrian Bednarz » 14 paź 2019, 08:10

Może pomieszanie coś da led- bardziej reprezentatywnie, zwykłe oświetlenie - użytkowo
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: