Czemu w Polsce tak mało osób jeździ na suwak

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
Zablokowany
Awatar użytkownika
zeen
Majsterkowicz

Czemu w Polsce tak mało osób jeździ na suwak

Post autor: zeen » 5 lut 2019, 13:04

Odwiedzilem ostatnio HIszpanię i tam kultura jazdy jest o wiele wyższa. Jazda taka jest tam bardzo popularna i jest oczywistością. Jednak w Polsce z tego co widzialem to niewiele osób się tego trzyma i wiele osób liczy na to aby jak najszybciej się na drogę wepchać.... Jak można byłoby Waszym zdaniem naprawić ten problem?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz

Re: Czemu w Polsce tak mało osób jeździ na suwak

Post autor: pebb » 5 lut 2019, 15:11

Po prostu stawiając więcej znaków informujących o jeździe na suwak. Albo po prostu uczynić taką jazdę obowiązkową. Jazda na suwak również moim zdaniem jest dobrą zasadą. Ta zasada funkcjonuje w wielu krajach już od bardzo dawna, znakomicie ułatwiając jazdę i skracając korki. Do jej stosowania potrzebne są wszakże dwa warunki: kierowca musi mieć odrobinę wyobraźni i odrobinę kultury osobistej.
http://tioman.pl/pl/jazda-na-suwak-znak-d-56
A w Polsce kierowcom często tej wyobraźni brak....
Ostatnio zmieniony 6 lut 2019, 14:14 przez pebb, łącznie zmieniany 1 raz.
vitek16
Młodszy majsterkowicz

Post autor: vitek16 » 5 lut 2019, 16:28

Bo Polacy lubią cfaniakować? Przecież u nas to norma, że części się tak bardzo śpieszy, że wyprzedza jeszcze pasem zwężającym się, żeby tylko wepchnąć się te kilka aut wcześniej
Jozef
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Jozef » 6 lut 2019, 17:26

Oj panowie jak ja się z wami zgadzam.. Jadą jakby pierwszy raz samochód widzieli. A potem szukają pożyczki na remont samochodu bo stłuczka. Do tego inni stoją w korku przez godzinę. Niektórzy młodzi nie wiedzą nawet jak wygląda jazda na suwak. Eh o czym mówić..
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 7 lut 2019, 10:22

A ja się nie do końca z tym zgodzę. Nie mogę powiedzieć, że jeżdżę dużo (ok. 20 tys. rocznie), i większość w okolicach Krakowa.
I to właśnie w Krakowie jazda na suwak się sprawdza. Oczywiście nie zawsze i nie wszędzie.
Również jeżeli ktoś się włącza do ruchu to w Krakowie jest łatwiej.

Czy to znaczy, że wszyscy tak jeżdżą? Oczywiście nie. Kilka razy miałem prawie stłuczkę, kilka razy byłem świadkiem stłuczki (zwłaszcza na obwodnicy rano przed ósmą). Ale ogólnie kierowcy z Krakowa się wyróżniają :)
Zablokowany

Strony partnerskie: