Strach przed wodą

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ziemniak
Młodszy majsterkowicz
Posty: 10
Rejestracja: 15 mar 2019, 15:00

Re: Strach przed wodą

Post autor: Ziemniak » 27 cze 2019, 13:31

Możńa nauczyć się samodzielnie pływać ale bedzie to trudniejsze niż z instruktorem. Poza tym nie polecam nauki pływania w otwartych zbiornikach. Po pierwsze jest to niebezpieczniejsze, po drugie gorzej czujesz sie psychicznie niż na basenie gdzie jest ratownik, który dokładnie obserwuje cały basen.

Nie chce Ci tutaj niczego narzucać ale moim zdaniem lepiej uczyć się plywać z kimś. Będzie to o wiele szybsze i przyjemniejsze. Najtrudniejsze są początki, sam również kiedys bałem się plywać, aktualnie kiedy już umiem to czuję się w wodzie o wiele pewniej.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!


vanessa
Młodszy majsterkowicz
Posty: 24
Rejestracja: 21 sty 2018, 14:59

Re: Strach przed wodą

Post autor: vanessa » 27 cze 2019, 18:00

Na początek naucz się oddychać. Uczę aktualnie syna i już mu dobrze idzie.
Zaczynasz od nabrania tyle powietrza ile zdołasz. Kładziesz się na plecy i woda sama cię unosi. Spróbuj oddychać, im więcej powietrza zatrzymasz w płucach podczas wydechu tym łatwiej będzie się utrzymywać na powierzchni. Rób tak aby się nie męczyć oddechem. Teraz możesz popróbować różne techniki "machania" rękoma.
Następny etap to styl klasyczny. Stoisz w wodzie po piersi, bierzesz oddech i robisz przysiad. Pod wodą wypuszczasz powietrze. Próbuj tak długo, aż nie będziesz się męczył.
Potem dołącz rozgarnianie wody przy wydechu tak jak byś rozgarniał tłum na koncercie. Jak już będziesz czuł że twoje ruchy się zgrywają to połóż się na wodzie i kontunuuj oddech, rozgarnianie i przysiad ( ten będzie musiał być wtedy bardziej energiczny). Pamiętaj.. Im więcej powietrza w płucach tym łatwiej. Jestem pewien że już wtedy pływasz. Na YouTube obejrzyj prawidłowy układ rąk i ruch nóg aby ruchy były efektywniejsze.
Próbuj pływać albo w stronę brzegu lub wzdłuż linii brzegowej.
Zablokowany

Strony partnerskie: