Strach przed wodą

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
Zablokowany
Awatar użytkownika
zeen
Majsterkowicz

Strach przed wodą

Post autor: zeen » 27 cze 2019, 12:00

Chciałbym się w końcu nauczyć pływać ale nie bardzo mi to wychodzi kiedy próbuje się kłaśc na wodzie dajmy na to jak na plaży jestem, jakieś sposoby, złote rady jak samemu się nauczyć pływać?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Ziemniak
Młodszy majsterkowicz

Re: Strach przed wodą

Post autor: Ziemniak » 27 cze 2019, 13:31

Możńa nauczyć się samodzielnie pływać ale bedzie to trudniejsze niż z instruktorem. Poza tym nie polecam nauki pływania w otwartych zbiornikach. Po pierwsze jest to niebezpieczniejsze, po drugie gorzej czujesz sie psychicznie niż na basenie gdzie jest ratownik, który dokładnie obserwuje cały basen.

Nie chce Ci tutaj niczego narzucać ale moim zdaniem lepiej uczyć się plywać z kimś. Będzie to o wiele szybsze i przyjemniejsze. Najtrudniejsze są początki, sam również kiedys bałem się plywać, aktualnie kiedy już umiem to czuję się w wodzie o wiele pewniej.
vanessa
Młodszy majsterkowicz

Re: Strach przed wodą

Post autor: vanessa » 27 cze 2019, 18:00

Na początek naucz się oddychać. Uczę aktualnie syna i już mu dobrze idzie.
Zaczynasz od nabrania tyle powietrza ile zdołasz. Kładziesz się na plecy i woda sama cię unosi. Spróbuj oddychać, im więcej powietrza zatrzymasz w płucach podczas wydechu tym łatwiej będzie się utrzymywać na powierzchni. Rób tak aby się nie męczyć oddechem. Teraz możesz popróbować różne techniki "machania" rękoma.
Następny etap to styl klasyczny. Stoisz w wodzie po piersi, bierzesz oddech i robisz przysiad. Pod wodą wypuszczasz powietrze. Próbuj tak długo, aż nie będziesz się męczył.
Potem dołącz rozgarnianie wody przy wydechu tak jak byś rozgarniał tłum na koncercie. Jak już będziesz czuł że twoje ruchy się zgrywają to połóż się na wodzie i kontunuuj oddech, rozgarnianie i przysiad ( ten będzie musiał być wtedy bardziej energiczny). Pamiętaj.. Im więcej powietrza w płucach tym łatwiej. Jestem pewien że już wtedy pływasz. Na YouTube obejrzyj prawidłowy układ rąk i ruch nóg aby ruchy były efektywniejsze.
Próbuj pływać albo w stronę brzegu lub wzdłuż linii brzegowej.
Zablokowany

Strony partnerskie: