Ile wziąć za rozłożenie i złożenie roweru od podstaw???

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
Zablokowany
Awatar użytkownika
szczuka
Majsterkowicz

Ile wziąć za rozłożenie i złożenie roweru od podstaw???

Post autor: szczuka » 25 mar 2012, 21:17

Witam mam pytanie do was użytkowników . Mianowicie Właścicielka mojego mieszkania(wynajmuje od niej) załatwiła mi fuchę. Powiedziała że mam jej rozłożyć rower miejski (tzw. koza jak niektórzy mówią) na części żeby została sama rama.Ona da tą ramę synu do malowania i felgi, kierownice , błotniki, bagażnik do chromowania . Więc to zrobiłem rozłożyłem rower na części pierwsze.Dałem jej do malowania po 2 tyg. przywiozła mi z powrotem tą ramę złożyłem rower tak jak powinien być złożony. Testowałem wszystko chodzi tak jak powinno. I stąd moje pytanie. Ile wziąć od niej pieniędzy za to ?? Bo nie wiem właśnie ile w serwisie biorą za takie coś. Ja myślałem nad kwotą 150 zł. A wy co myślicie na ten temat ???;p;d

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Re: Ile wziąć za rozłożenie i złożenie roweru od podstaw???

Post autor: Łukasz » 25 mar 2012, 21:24

Najłatwiej będzie sobie przyjąć jakąś stawkę godzinową (powiedzmy 50zł) i pomnożyć ją przez czas pracy. Nie mam pojęcia, jakie stawki panują w serwisach, ale sam bym liczył właśnie w granicach od 50zł do 100zł za godzinę (jeszcze zależy, jak bardzo bym się przy tym zmęczył;)
Awatar użytkownika
LekkiGoryl
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: LekkiGoryl » 25 mar 2012, 21:36

nie wiedzialm że takie ładne stawki liczą sobie serwisy, zdaża mi się dorobić jako pomocnik gdzies na budowie i tam ciężko znaleźć pracodawcę który płaci taką dniówkę :P a tu proszę za godzinę :P trzeba się przebranżowić
Awatar użytkownika
szczuka
Majsterkowicz

Post autor: szczuka » 25 mar 2012, 21:45

Rozkręcałem go około 2-3 godzin a skręcałem go 3 dni po 3 godziny czyli 9 godzin=450zł eee to trochę za dużo ;p powiem jej 150zł albo 200zł jeszcze się zastanowię nad tym ;p;d
Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 25 mar 2012, 22:02

LekkiGoryl pisze:nie wiedzialm że takie ładne stawki liczą sobie serwisy, zdaża mi się dorobić jako pomocnik gdzies na budowie i tam ciężko znaleźć pracodawcę który płaci taką dniówkę :P a tu proszę za godzinę :P trzeba się przebranżowić
Pamiętaj, że czym innym jest wynagrodzenie pracownika, a czym innym stawka serwisu :) Oprócz wynagrodzenia pracownika serwis musi zarobić także na wynagrodzenie właściciela, czynsz za lokal, podatki, ubezpieczenie, różne składki, itd. :)

Np. koszt roboczogodziny w autoryzowanych serwisach samochodowych zaczyna się od ~200zł :)
Jevraik
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Jevraik » 25 mar 2012, 22:19

osobiście bym za to zażądał max 150zł(w zależności od stosunków z właścicielką roweru)
... ale w sumie dla mnie taka robota to sama przyjemność:)
Awatar użytkownika
szczuka
Majsterkowicz

Post autor: szczuka » 26 mar 2012, 19:38

no baaa Dla mnie też to sama przyjemnność ale nic za darmo. A stosunki mam nie najgorsze. Zawsze idzie się z nią dogadać
Zablokowany

Strony partnerskie: