Nokia Lumia 920 i Nokia jako firma

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
Zablokowany
Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Nokia Lumia 920 i Nokia jako firma

Post autor: pd1987 » 19 wrz 2013, 13:22

Drodzy Koledzy!
Mój szef podpisuje niebawem nową ofertę abonamentową i zaproponowali mu ten telefon. Opinie są różne - i te chwalące nowy WP8 i te narzekające na serwis Nokii i bliski upadek firmy. Czy możecie coś napisać o tym telefonie? Dużo osób chwali kafelki, podobno aparat jest rewelacyjny... ale niepokoją mnie problemy finansowe firmy, plotki o braku wsparcia (choć wyszły nowe paczki) i narzekanie na serwis (konkretnie w Białymstoku).

Będę wdzięczny za merytoryczne opinie. Zgłupiałem po przeczytaniu kilku artykułów w sieci.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
wefhy
Majsterkowicz

Re: Nokia Lumia 920 i Nokia jako firma

Post autor: wefhy » 19 wrz 2013, 15:54

Z tego co wiem o Windows Phone(a sam używam HTC 7 mozart) to Producent nie ma aż tak dużej władzy jeśli chodzi o aktualizacje - jeśli ich nie wypuści, użytkownik dostanie je bezpośrednio od microsoftu(oczywiście zapewne po jakimś miesiącu dopiero, co i tak jest setki razy lepsze niż w wypadku androida). Dodatkowo nokia nie upada, a jest przejmowana przez microsoft, więc bardziej bym się spodziewał polepszenia wsparcia dla telefonu w stosunku do innych producentów(huawei, samsung, htc) niż jego zaprzestania, gdyż teraz to właśnie tylko i wyłącznie microsoft będzie się musiał tłumaczyć z ewentualnych opóźnień. Także o wsparcie się nie musisz martwić.
A sama lumia 920 - z tego co mi wiadomo, wykonanie jest bardzo dobre, jedyne co może przeszkadzać, to to, że nie wszyscy przepadają za kafelkami i zamkniętym systemem(chociaż WP7 już od dawna można łatwo odblokować, a z WP8 zdarzy się to na dniach(o ile już się nie stało), bo już słyszałem się ktoś dorwał do systemu plików)
Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: pd1987 » 19 wrz 2013, 16:00

Dzięki za odpowiedź.
Jeszcze jedna ważna kwestia: system dla kogoś, kto nie będzie w nim grzebał, tylko normalnie go używał. Ew. ściągnie sobie jakieś przydatne appki.
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 19 wrz 2013, 22:16

Ja mam lumię 610. Na system nie narzekam, kilka aktualizacji wyszło, ściągam na bieżąco.
Telefon fajny, kafelki napradę wygodne. Nie wiem, jak wersja 920, ale niewiele dało się poprawić.
Awatar użytkownika
Copi
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Copi » 21 wrz 2013, 10:16

Dla mnie WP jest tragiczny. Jest strasznie niewygodny. Ja bym brał coś z androidem a najlepiej to iPhona ;) Zaraz mnie pewnie anty-fani produktów Jobsa zlinczują ale polecam sobie zabrać od kogoś iPhona i pobawić się nim 10 minut ;)
Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: pd1987 » 21 wrz 2013, 13:59

Wiem, że iPhone jest bardzo wygodny (miałem okazję się pobawić), ale dodatkowo jest też bardzo drogi (nawet w umowach). A tu Lumia 920 za 1 PLN ;)

Chociaż... właśnie spojrzałem na stronę i tam się wszystko pozmieniało. Jakieś nowe oferty i nowe telefony.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Zobaczymy, co z tego wyjdzie ;)
analope
Młodszy majsterkowicz

Post autor: analope » 20 gru 2013, 16:27

Ja służbowo mam nokię lumię 920, a prywatnie iPhone'a 5 i niestety ale wolę wydać sporo kasy, ale nie męczyć się z Nokią… jakoś zupełnie nie potrafię się przystosować do windowsa...
majster5
Młodszy majsterkowicz

Post autor: majster5 » 3 sty 2014, 22:57

Nokia Lumia jest ok. Ja mam i sobie chwalę. Jakoś nic nie słyszałem o upadku firmy. Cały czas jest obecna na rynku i ma się dobrze.
Awatar użytkownika
grnape
Młodszy majsterkowicz

Post autor: grnape » 5 sty 2014, 09:56

Świetny aparat i dużo dedykowanych aplikacji to największe atuty Nokii.
Ja mam HTC 8X i też nie narzekam, sam Windows Phone 8 jest fajny. Niedługo aktualizacja do 8.1, w której mają poprawić kilka rzeczy i kilka dodać. Przynajmniej nie czuję się olany przez wydawcę systemu jak przy Androidzie i nic mi nie muli.
Aplikacje najpotrzebniejsze są, niczego mi nie brakuje a przy okazji jest Office w standardzie, przydaje się:)

Androida nigdy więcej, iPhone jest strasznie przereklamowany. Obu systemów używałem około dwóch lat, z iOS męczę się dalej bo do muzyki jednak wolę iPoda (touch 4g).

Dla 'grzebaczy': Podobno Lumia 920 została już złamana i niedługo będzie można grzebać w systemie.
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 5 sty 2014, 15:58

grnape pisze:Przynajmniej nie czuję się olany przez wydawcę systemu jak przy Androidzie
A co z użytkownikami Lumii 510, 610, 710, 800 i 900, HTC 7 Mozart, 7 Trophy, 7 Surround, HD7, Radar, Titan, Titan II, kilku Samsungów, jednego modelu Della, kilku LG i kilku ZTE? Nie zostali olani, gdy telefony, które nie miały czasem jeszcze roku zostały nagle porzucone i bez aktualizacji do WP8? Jeśli już raz tak zrobili, to jest szansa, że obecne modele nie dostaną WP9. Android ma w tym wypadku wielką przewagę jaką jest społeczność i nieoficjalne edycje systemów jakie ono wydaje. Pomijam, że wydawca systemu nikogo nie olewa, Nexusy mają zagwarantowane 18 miesięcy aktualizacji, za brak aktualizacji można winić wyłącznie producenta urządzenia.
Awatar użytkownika
wefhy
Majsterkowicz

Post autor: wefhy » 5 sty 2014, 19:29

Ja mam HTC 7 Mozart i nie narzekam, aktualizacje do WP7.8 nadal są wydawane. Może i nie mam update do WP8 i 8.1, ale... jak dla mnie to nawet lepiej. Tamten system jest znacznie cięższy, a 1 rdzeń 1GHz i 500MB RAM to nie za dużo. Aplikacje są wydawane zarówno na 7 i 8 przez większość twórców. Dodatkowo WP7 jest złamany na prawie wszystkich telefonach, więc mam dostęp do dodatkowych aplikacji zarezerwowanych przez nokię(te od HTC musze przyznać, że nie zachwycają) lub wymagających roota.
Tak czy inaczej nawet jeśli system zostałby olany całkowicie, to i tak najnowszą wersję systemu miałem przez prawie dwa lata, co w przypadku androida jest bardzo rzadkie.
Awatar użytkownika
grnape
Młodszy majsterkowicz

Post autor: grnape » 20 sty 2014, 15:04

Windows Phone 8 ma wsparcie do 16 lipca 2016 roku (36 miesięcy) więc przebija nexusy.
Ładna wyliczanka kolego ale żeby wymienić urządzenia z androidem które nie dostały żadnej aktualizacji nie starczyłoby miejsca w pewnie kilkunastu postach.
Pokaż mi telefon na Androidzie który mając dwa rdzenie 1,5GHz i 1GB RAM przez rok ani razu się nie zawiesił, nie zresetował, działa płynnie a "uruchamiam go ponownie" tylko przy aktualizacjach. Do tego był tańszy w abonamencie, jeśli dobrze pamiętam, 6 razy od nowego galaxy s...
Za czasów HTC Desire nie udało mi się znaleźć ani jednego ROMu na którym wszystko by działało jak na oryginalnym. Poza tym nie widzę możliwości przyzwoitej pracy nowego Andka na telefonie mającym 2-3 lata. Czyli na WP nie mogę zaktualizować 7.8 do 8.0 ale na androidzie zmiana nie ma sensu bo i tak będzie więcej myślał niż działał.

Androida zgubiła zbytnia otwartość. Każdy producent robi z nim co chce co kończy w wiadomy sposób.
Apple i Microsoft pilnują by system na każdym urządzeniu działał tak sprawnie jak został zaprojektowany i to czuć. Przy czym M$ nie ogranicza producentów do jednej wielkości ekranu, rodzaju aparatu itp. Udany kompromis IMO
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 20 sty 2014, 21:25

Widać, że dawno nie używałeś Androida. Wolne działanie, zawieszanie, resety skończyły się wraz z wprowadzeniem wersji 4.1 JellyBean, Ice Cream Sandwich akurat nie używałem, więc nie będę się wypowiadał, ale przeszedłem wraz z Nexusem 7 od 4.1, przez 4.2, 4.3 aż do aktualnego 4.4.2 KitKat. O ile zmiany interfejsu rewolucyjne nie były, o tyle w kwestii optymalizacji poczyniono ogromne postępy. Z każdą wersją jest coraz lepiej, dziś tablet działa tak samo dobrze lub lepiej niż rok i 4 miesiące temu gdy go kupiłem. I faktycznie uruchamiam go ponownie tylko w celu aktualizacji.

Popatrz na cenę i specyfikację Motoroli Moto G, co prawda 4 rdzenie, ale Cortex-A7. Z opinii użytkowników wynika, że działa świetnie, aktualizacje ma zapewnione(4.4.2 już jest) i kosztuje 130GBP za 8GB i 160GBP za 16GB(mniej niż 700zł z darmową przesyłką z amazon.co.uk).
janeczek
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: janeczek » 11 lut 2014, 14:26

zależy do czego ma służyć telefon jak tylko do dzwonienia to wydaje mi się że windows będzie lepszy bo szybciej chodzi i tak się nie wiesza a jak bardziej do zabawy to wolał bym androida bo tam praktycznie wszystko możesz zmienić a na windowsie nawet tapety nie ustawisz

Interpunkcja obowiązuje również Ciebie. Popraw post.
lucjan
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: lucjan » 14 lis 2014, 13:11

Jeżeli chodzi o Nokię 920 to jest to telefon na mojej liście, gdy skończy mi się umowa z operatorem. Jeśli chodzi o słabe smartfony to nie wiele dobrego słyszałem o Samsungach.
Awatar użytkownika
RudyRydz85
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: RudyRydz85 » 11 gru 2014, 14:09

lucjan pisze:Jeżeli chodzi o Nokię 920 to jest to telefon na mojej liście, gdy skończy mi się umowa z operatorem. Jeśli chodzi o słabe smartfony to nie wiele dobrego słyszałem o Samsungach.
Samsung to obecnie lider :)
MichalBudowniczy
Młodszy majsterkowicz

Post autor: MichalBudowniczy » 9 lut 2015, 16:52

Ja jak najbardziej mogę polecić ten telefon. Mój znajomy go posiada i jest naprawdę rewelacyjny. Piękny ekran, bardzo dobry aparat i masa fajnych aplikacji których ja w swoim andku nie mam np tłumacz językowy za pomocą kamery, miasto w obiektywie itd.
Zablokowany

Strony partnerskie: