Jaka spawarka ?

Chcesz się poradzić przed zakupem nowych narzędzi? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
Master070
Młodszy majsterkowicz

Jaka spawarka ?

Post autor: Master070 » 15 paź 2013, 15:11

Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu spawarki, jednak przyznam, że nie znam się zbytnio na tym, dlatego proszę o pomoc. Sprzęt wykorzystywany będzie głównie do spawania profili o grubości ścianki 2-3mm, stali czarnej, nierdzewnej oraz innych, pomniejszych rzeczy. Najlepiej gdyby był to migomat. Z tego co się orientuje, kładzie lepsze spawy, trwalsze, niż np. spawarka na elektrody oraz spaw jest bardziej estetyczny. Spawy muszą być również wytrzymałe, ponieważ spawany będzie sprzęt na siłownię. Jeżeli robi się ćwiczenie na spawanym sprzęcie, ze sztangą 150kg, to żarty się kończą, ponieważ puszczenie spawu może być tragiczne w skutkach. Wiem, że są migomaty, które kosztują kilak tysięcy, przeznaczone np. do spawania stali konstrukcyjnej, czy grubych blach, jednak ja prosiłbym o doradzenie czegoś na miarę moich potrzeb. Koniecznie powinien to być migomat, ponieważ jak mówiłem, podobno najlepiej się tym spawa i chciałbym się uczyć od razu na sprzęcie,z którego będę korzystał. Oczywiście na początku wezmę się za naukę, a dopiero później za poważne spawanie. Nie chcę zrobić sobie krzywdy. Pomożecie ? Gdyby ktoś miał dostęp do poradników/tipów na temat spawania, również byłoby świetnie ;)

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

melman
Młodszy majsterkowicz

Re: Jaka spawarka ?

Post autor: melman » 13 maja 2014, 10:47

Poszukuje spawarki na elektrody. Miala by ona sluzyc do domowych zastosowan. Nie orientuje sie zupelnie w firmach takich urzadzen, za to elektroda spawalem juz dobrych kilka razy. Nie wiem tez do jakich grubosci elektod szukac, chcialbym uzywac tego do roznych stojakow, profili, chcialbym tez pospawac tym grubsze profile do 10mm.
fantomas40
Młodszy majsterkowicz

Post autor: fantomas40 » 15 maja 2014, 12:33

Witam
Kupiłem nie dawni spawarke marki Dedra 180 A igbt, jest z Castoramy ale sprzęt godny polecenia , smiga u mnie aż miło.
Jeżeli bedzie używana tylko w domowym warsztacie to polecam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Peszel
Starszy majsterkowicz

Post autor: Peszel » 15 maja 2014, 14:28

Firma bester a elektroda chyba 3,2 jest wystarczająca dla majsterkowicza.
szczerość to nie chamstwo
Czernic
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Czernic » 16 gru 2015, 10:34

Szukałem po necie kompaktowej spawarki, żeby łatwo ją było zabierać do klienta. Prace przy budowie domków, barierki jakieś lżejsze konstrukcje, myślałem, że ok 1000 wydam, cała masa ofert ale teraz to juz sam nie wiem. Czy używana czy nową, Czy lepiej droższą, czy nie ma sensu przepłacać za markowe logo. Ktoś ma jakiś pomysł co lepsze?
MaksimoczukT
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: MaksimoczukT » 16 gru 2015, 13:22

Ja uważam, że dla własnego użytku najlepiej jest zainwestować w jakąś prostą spawarkę inwentorową. Są one dość proste, łatwo się je konserwuje i raczej są bezawaryjne. Ja akurat mam spawarkę ADLER kupioną za jakieś 700 zł. Nie narzekam, wystarcza mi do podstawowych prac w moim przydomowym warsztacie
Ostatnio zmieniony 5 lut 2016, 12:54 przez MaksimoczukT, łącznie zmieniany 1 raz.
rumunn95
Majsterkowicz

Post autor: rumunn95 » 16 gru 2015, 13:52

Od siebie polecę spawarke Magnum Snake 200 Mam taką w pracy dobre spawanie za niewielkie pieniądze i podobno mają dobry serwis

Tapniete z LG G2
Wojczar
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Wojczar » 7 lip 2018, 13:14

Ja w moim warsztacie od roku używam spawarek od Patona, wprawdzie mig mag, jak na razie jestem bardzo zadowolony i czystym sercem mogę polecić ten sprzęt. Nie wiem jak w przypadku mma ale zerknij sobie tu - na sprzęt dają 5 lat gwarancji i to mnie przekonało
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 7 lip 2018, 14:04

Pokaż jakieś efekty pracy na zakupionym sprzęcie
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: