Cenzura komentarzy ze strony głównej?

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
Zablokowany
rumunn95
Majsterkowicz

Re: Cenzura komentarzy ze strony głównej?

Post autor: rumunn95 » 4 sty 2016, 10:10

najlepiej by bylo wybrac adminow od nowa pare osob by sie zalazlo na to miejsce ,dwoch nawet udziela sie w tym temacie ;p a to co sie dzieje w poczekalni to fakt ludzie posuwaja sie do takich rzeczy dla marnego rabatu z botland zle sie dzieje w panstwie pisu ;p

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 4 sty 2016, 19:15

Jestem i czuwam :) Fakt, że ostatnio czasu mam tak mało, że nie wiem w co ręce włożyć, ale porządku na głównej i w komentarzach staram się pilnować na bieżąco usuwając wszelaki spam i komentarze obrażające inne osoby.

ALE!

Przytoczonych w tym temacie komentarzy nie usuwałem na 100%! @Krapi - od kogo dostałeś maila w sprawie tych komentarzy? Teoretycznie tylko ja mogę usuwać komentarze, więc jeżeli autorzy projektów też to mogą robić, to jest to błąd w silniku majsterkowa, który musiałbym namierzyć i usunąć...

Jeżeli natomiast chodzi o forum, to jeżeli tylko ktoś jest z nami dłużej i czuje się na siłach, żeby wziąć na siebie rangę moderatora, to dajcie tylko cynk! :) Z otwartymi ramionami przyjmę każdą pomoc!

Pozdrawiam i życzę wszystkim samych dobroci w Nowym Roku!
Życie jest za krótkie, żeby nie majsterkować...
Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 5 sty 2016, 01:01

Ok, udało się znaleźć błąd. Nie przewidziałem jednej rzeczy przy ukrywaniu pewnych części panelu przed użytkownikami ;) Ale chyba już teraz autorzy nie powinni mieć możliwości usuwania (i edytowania!) cudzych komentarzy (no chyba, że jeszcze coś przegapiłem;)

A tak jeszcze w kwestii kiepskiej jakości artykułów pisanych tylko pod konkurs. Tego niestety nie unikniemy, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto idąc na łatwiznę będzie próbował coś ugrać. I właśnie dlatego posty od razu nie trafiają na główną, tylko przechodzą przez Poczekalnię, która (przynajmniej w teorii) powinna odsiać zdecydowaną większość słabych projektów :)
Życie jest za krótkie, żeby nie majsterkować...
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 11 sty 2016, 10:38

Łukasz pisze:A tak jeszcze w kwestii kiepskiej jakości artykułów pisanych tylko pod konkurs. Tego niestety nie unikniemy, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto idąc na łatwiznę będzie próbował coś ugrać. I właśnie dlatego posty od razu nie trafiają na główną, tylko przechodzą przez Poczekalnię, która (przynajmniej w teorii) powinna odsiać zdecydowaną większość słabych projektów :)
Fakt, tylko że niektórzy albo robią multikonta, albo wrzucają linka na portale społecznościowe z prośbą o oddanie głosów, i taki wpis prawie od razu ląduje na głównej.
Łukasz pisze:Jeżeli natomiast chodzi o forum, to jeżeli tylko ktoś jest z nami dłużej i czuje się na siłach, żeby wziąć na siebie rangę moderatora, to dajcie tylko cynk! :) Z otwartymi ramionami przyjmę każdą pomoc!
Jeśli mogę, chętnie podejmę się zadania moderowania forum.
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 11 sty 2016, 15:23

To dalej nie rozwiąże problemu "żebranych" ocen. Nadal będzie można wrzucić linka na facebooka i mieć setki "piątek" od znajomych, którzy nawet nie przeczytają artykułu
Awatar użytkownika
arduino-lab
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: arduino-lab » 12 sty 2016, 02:05

Może projekty są różnej jakości, ale wstyd że dochodzi do sytuacji, gdzie dla nagrody kopiuje się żywcem artykuł z mniej znanej strony, podpisuje się pod tym jakiś użytkownik i jeszcze na dodatek moje autorskie zdjęcia, które też zostały skopiowane są oznaczone znakiem wodnym majsterkowo.pl. No to, to już jest przesada.

Patrz - arduino-lab pl i poczekalnia. Brawa dla odważnego!

PS. Czasem spotykam się z sytuacją, że mogę przeczytać artykuł będący z poczekalni, a którego fizycznie z poziomu strony nie można przeczytać. Są to chyba te artykuły, które ostatecznie nie przeszły weryfikacji. Czy w związku z tym, taki mój wpis będzie nadal dostępny?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
arduino-lab
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: arduino-lab » 12 sty 2016, 02:44

Tak, chodzi mi o ten artykuł, który pokazałeś. Nie mogłem wstawić linku. To jest mój blog. Wstawiając tutaj artykuł, podpisałbym go własnym imieniem i nie pisał w tym miejscu o tym :)

Szymon
Awatar użytkownika
arduino-lab
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: arduino-lab » 12 sty 2016, 11:42

Dzięki. Uczę się, ale z każdym projektem do przodu. Już w tej chwili mógłbym powiedzieć, że inaczej napisałbym wsady do moich projektów. Napiszę do Łukasza. Dzięki!

Napisanie takiego artykułu to kilka lub kilkanaście godzin pracy. Oprócz napisania kodu źródłowego lub dostosowania już opublikowanego kodu dokładnie pod swój projekt (nie ukrywam, teraz praktycznie 100% przydatnych źródeł znajdziemy zagłębiając się trochę w wynikach wyszukiwarki) trzeba napisać kilka zdań na temat projektu. Do tego dochodzą zdjęcia - nawet takiego pilota, czy elementów elektronicznych których jest pełno w Internecie, a jednak większą satysfakcję sprawia mi zrobienie i obróbka zdjęć według własnego uznania. Każdy taki artykuł jest rozłożony w czasie, żeby finalnie miał jakąś przyjazną formę. Kopiuj - wklej trwa może 5 minut i nijak się ma do samodzielnego wykonania projektu.

Dlatego jeśli już chcecie wykonać jakiś projekt, pochwalić się nim i przy tym skorzystać z czyjeś pracy to wypadałoby wspomnieć o autorze. Nie kopiować 100%. Nie przypisywać sobie autorstwa, chyba że coś od siebie dodacie - chociaż 75%! Wtedy projekty mogą być fajnie rozbudowane i przydatne innym.
Awatar użytkownika
arduino-lab
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: arduino-lab » 12 sty 2016, 19:24

Komentarze nadal znikają.
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 12 sty 2016, 19:26

... nawet nie wiem, jak to skomentować... nie wiem, czy gówniarze nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, czy ktoś jest na tyle chamski, żeby przywłaszczyć sobie czyjąś pracę... dla (nawet) kilkuset złotych?
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 13 sty 2016, 16:19

Zniknął również komentarz autora pod wpisem o LCD podłączonym do arduino (wpis http://majsterkowo.pl/arduino-lcd/)
To już nie jest śmieszne. Proponuję zablokować (przynajmniej chwilowo) możliwość dodawania postów. Zbyt duży bałagan robi się na blogu
Zablokowany

Strony partnerskie: