Zrobienie głośników

Cmentarzysko usuniętych postów.
a6riz
Młodszy majsterkowicz

Zrobienie głośników

Postautor: a6riz » 30 paź 2016, 17:28

Cześć, na samym początku mówię, że jestem zielony w elektronice, także proszę o proste tłumaczenie tego co chcę zrobić. Znalazłem 2 głośniczki z, których chciałbym zrobić odtwarzacz, chcę aby miał potencjometr oraz wejście na jacka (chodzi o gniazdo) i żeby było czymś tam zasilane. Z tego co czytałem potrzebny jest wzmacniacz tylko nie wiem jaki i jak to ładnie zrobić :) Daje zdjęcia tych głośniczków i prosiłbym o podanie jaki wzmacniacz mam kupić (najlepiej jakiś kit z avt) i jak to podłączyć (jak najprościej)

Głośniki : Usunięto odnośnik.

Na tym drugim zdjęciu na głośniku jest oznaczenie WD 4Ω (lub 40 nie do końca widzę, ale chyba tam jest Ω) 3W

Bardzo dziękuję za pomoc :)
Ostatnio zmieniony 6 gru 2016, 22:21 przez MrLewerence, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę uzupełnić post o zdjęcie i dodanie go do postu jako załącznik. Linki do Google Drive czy innych serwisów ze zdjęciami również są linkami zewnętrznymi, których nowi użytkownicy umieszczać nie mogą.
Awatar użytkownika
arturkmat
Młodszy majsterkowicz

Re: Zrobienie głośników

Postautor: arturkmat » 20 lis 2016, 05:01

Najprościej będzie kupić "gotowiec" i tylko dolutować np taki wzmacniacz https://botland.com.pl/odtwarzacze-mp3-wav-oog-midi/6641-wzmacniacz-audio-stereo-pam8403-5v-3w-dwukanalowy.html
Później podłączasz potencjometr
http://obrazki.elektroda.pl/8461665500_1460222763.jpg
Wtedy tylko kupisz sobie baterię i obudowę i masz przenośny głośnik :-))
a6riz
Młodszy majsterkowicz

Postautor: a6riz » 6 gru 2016, 19:06

Ktoś by mógł mi podpowiedzieć jaki potencjometr ? Taki wystarczy? Spam
Ostatnio zmieniony 6 gru 2016, 22:17 przez MrLewerence, łącznie zmieniany 1 raz.
T0MEK
Młodszy majsterkowicz

Postautor: T0MEK » 6 gru 2016, 20:33

Nie, do regulacji głośności stosuje się logarytmiczne.
a6riz
Młodszy majsterkowicz

Postautor: a6riz » 6 gru 2016, 21:10

Usunięto LINKI , spam. takie coś będzie git? :D

Użytkownicy z mniej niż 10 postami na forum nie mogą umieszczać linków zewnętrznych.
Ostatnio zmieniony 6 gru 2016, 22:18 przez MrLewerence, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto LINKI , spam.
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Postautor: Marhef » 6 gru 2016, 22:47

MrLewerence, nie przesadzasz? Kolega zapytał o konkretny model potencjometru, nie zrobił chamskiej reklamy w stylu "Najlepsze potencjomertry kupisz w botlandzie", tak to nawet nie wiadomo, jak odpowiedzieć
a6riz
Młodszy majsterkowicz

Postautor: a6riz » 6 gru 2016, 22:52

Jakby ktoś był tak miły i podesłał mi na priv jaki potencjometr ma to być :) Konkretnie link do sklepu :) (najlepiej AVT)
Awatar użytkownika
MrLewerence
Złota rączka

Postautor: MrLewerence » 7 gru 2016, 00:03

Marhef pisze:MrLewerence, nie przesadzasz? Kolega zapytał o konkretny model potencjometru, nie zrobił chamskiej reklamy w stylu "Najlepsze potencjomertry kupisz w botlandzie", tak to nawet nie wiadomo, jak odpowiedzieć

Marhef, Z całym szacunkiem,
czytałeś to:
announces/filtr-antyspamowy-t5294.html
?
Mniej niż 10 postów na forum Link zewnętrzny = Spam.
Jak są jakieś zastrzeżenia zgłośić do Administratora.
Jesteś drugą osobą, która w ciągu tygodnia zwraca mi uwagę na moje działania moderacyjne...
Wszyscy kłamią... [Gregory House M.D.]
Dla zainteresowanych tym co jest w moim avatarze LINK wymagana znajomość języka niemieckiego.
T0MEK
Młodszy majsterkowicz

Postautor: T0MEK » 7 gru 2016, 01:47

Jam tu nowy jest, ale to co piszesz powyżej ma się nijak do tego co napisałeś w cytowanym linku - weź to popraw.

1. Każdy wpis reklamowy osoby z mniej niż 10 postami na forum majsterkowo.pl,
przecinek / lub (!)
2. wpis zawierający link zewnętrzny
skutkuje ostrzeżeniem.

Czyli każdy wpis z linkiem (nawet nie-reklamowy) użytkownika z np. 1000 postami ma skutkować ostrzeżeniem?
Taką miałeś intencję?
Jeżeli nie, to się nie dziw że ci ludzie zwracają uwagę, skoro bezsensowne reguły tworzysz.
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Postautor: Marhef » 7 gru 2016, 09:37

MrLewerence pisze:Marhef, Z całym szacunkiem,
czytałeś to:
announces/filtr-antyspamowy-t5294.html
?
Mniej niż 10 postów na forum Link zewnętrzny = Spam.
Jak są jakieś zastrzeżenia zgłośić do Administratora.
Czytałem, czytam wszystkie nowe posty. Ale mam wrażenie, że nie do końca jest to dobre dla forum. W wielu wątkach widzę mnóstwo spamu, podawania bez linków namiarów na "popularny portal aukcyjny" i konkretne nazwy przedmiotów/aukcji. Może raczej to warto byłoby zablokować, a nie linki osób, które po prostu pytają o jakiś element/urządzenie/część?
MrLewerence pisze:Jesteś drugą osobą, która w ciągu tygodnia zwraca mi uwagę na moje działania moderacyjne...
Wiem, jak poprzednie zwracanie uwagi się skończyło. I w sumie to mnie to nawet nie zdziwiło. Na forum majsterkowa jestem niemal od początku. I wtedy atmosfera była tu... bardziej przyjazna użytkownikom (zwłaszcza nowym). Stąd moja reakcja na usuwanie linków, które nie są spamem. Nie mówię o wpisach, które są ewidentną reklamą, sam takie zgłaszam.

EDIT: W podlinkowanym przez Ciebie wpisie nie było możliwości komentarza, więc dopiszę tu (i tak wyszło offtopowo): może zamiast natychmiastowego kasowania, wpisać ostrzeżenie, dać czas (np. do następnego dnia) na poprawienie, i ewentualnie wtedy skasować linki/cały post. Podobne rozwiązanie jest stosowane np. na forum.atnel.pl, i tam się sprawdza.
Awatar użytkownika
MrLewerence
Złota rączka

Postautor: MrLewerence » 7 gru 2016, 19:38

Majsterkowo to nie atnel i nie elektroda...
Jak są jakieś zastrzeżenia do moich działań zgłosić do administratora.
Mówisz , że jesteś od początku na forum... Pamiętasz zatem, że przed wejściem nowego silnika nowi użytkownicy nie mogli nawet zdjęcia wstawić...
Póki Łukasz nie zwróci mi uwagi będę działać tak jak to napisałem w ogłoszeniu.
Dla rozwiania niejasności proszę przeczytać zasady współpracy, link na stronie głównej.
Temat wyczerpany, zamykam.
Kosz.
Wszyscy kłamią... [Gregory House M.D.]
Dla zainteresowanych tym co jest w moim avatarze LINK wymagana znajomość języka niemieckiego.

Wróć do „Kosz”