Raspberry 3 - zakłócenia na wyjściu analogowym

Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić? Pisz śmiało!
ODPOWIEDZ
cezar
Młodszy majsterkowicz

Raspberry 3 - zakłócenia na wyjściu analogowym

Post autor: cezar » 20 kwie 2018, 22:17

Cześć!

Mam Raspberry 3 podpięte do TV i do amplitunera poprzez kabel mini-jack (4-polowy) <-> 3x RCA o taki: botland[.]com[.]pl/przewody-i-zlacza-audio/3527-przewod-jack-35-mm-4-polowy-3-x-rca-do-raspberry-pi-15-m.html. Wszystko byłoby super, gdyby nie irytujące fale/śnieżenie/zakłócenia na ekranie telewizora (załączam zdjęcia). Do tego jeżeli odtwarzane video jest ciche i trzeba podkręcić amplituner to w zależności od tego czy na ekranie jest więcej jasnych niż ciemnych kolorów słychać większy szum w głośnikach. Najlepiej to słychać jak obraz się zmienia - występuje efekt "fali szumnej" ;)

Podejrzewam, że jest to problem natury ogólnej - nie stricte RPi - i pozostaje np. kwestia ekranowania kabli. Nie sądzę, żeby była to wina tego konkretnego kabla, bo podmieniałem na inny (inna sztuka) choć taki sam i efekt był podobny. Może ma ktoś pomysł co może powodować takie szumy? Kiedyś jeszcze podejrzewałem jakieś zakłócenia w gniazdku elektrycznym, bo po przełączeniu do innego (na drugim końcu pokoju z innego obwodu) było jakby lepiej, ale teraz sprawdzałem i mam wrażenie, że jest tak samo.

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki!

Pozdrawiam

PS. Sorry za niedziałającego linka, ale inaczej nie przeszedł.
PPS. Zdjęcia są trochę niewyraźne, ale nie miałem lepszego sprzętu pod ręką. Generalnie jest to czarna plansza z poziomymi falami na 4 poziomach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: