Podświetlenie drewnianej podstawki z metalową różą.

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
vektor_hektor
Młodszy majsterkowicz

Podświetlenie drewnianej podstawki z metalową różą.

Post autor: vektor_hektor » 20 kwie 2018, 18:56

Witam wszystkich majsterkowiczów.

Planuje na rocznice mojej kobiecie sprawić coś oryginalnego i niepowtarzalnego stąd targnąłem się by sam wykonać metalową różę z miedzi blachy i stali, myślę ze w miarę mi się udała :D Co myślicie?
Pod blokiem ostatnio cięli drzewo na kawałki i walało się kilka takich plastrów, więc jeden zachachmęciłem z myślą o fajnej podstawce do mojej róży.
Planuje metalową podstawkę wpuścić mniej więcej do połowy plastra drewna i dodać jakieś ładne oświetlenie tej róży. Problem własnie z nim. Nie mam żadnego pomysłu jak różę ładne, estetycznie i bez dużych kosztów podświetlić.
Macie jakieś pomysły? Myślałem o ledach rgb, ale nie mam kompletnie pomysłu jak taki pasek ładnie wmontować w plaster, lub jakiś mini halogen z oprawką. A może po prostu chce przekombinować, i już nic z tym nie robić ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
ethanak
Złota rączka
Kontakt:

Re: Podświetlenie drewnianej podstawki z metalową różą.

Post autor: ethanak » 20 kwie 2018, 19:30

Róża super!
Co do oświetlenia: najpierw weź jakąś małą latarkę i sprawdź, z którego miejsca masz to oświetlić (najlepszy efekt). Bo zależnie od tego może będziesz musiał dorobić do tego jakiś gustowny reflektorek, a może wystarczą proste ledy wmontowane w podstawkę... Jak już będziesz wiedział to daj znać - pomyślimy.
Pisze człowiek ambitnie, a tu przychodzi prostak i wszystko rozumie.
To jest ewidentna bezczelność!
Awatar użytkownika
Wachacz Kalafonii
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Wachacz Kalafonii » 25 kwie 2018, 23:36

ethanak pisze:
20 kwie 2018, 19:30
Róża super!
Co do oświetlenia: najpierw weź jakąś małą latarkę i sprawdź, z którego miejsca masz to oświetlić (najlepszy efekt). Bo zależnie od tego może będziesz musiał dorobić do tego jakiś gustowny reflektorek, a może wystarczą proste ledy wmontowane w podstawkę... Jak już będziesz wiedział to daj znać - pomyślimy.
Również bym celował w reflektorek... To samo przyszło mi do głowy podczas czytania postu. Według mnie ledy zepsują cały efekt, zacznie to śmierdzieć chińszczyzną, a róża na prawdę ładna.

Pozdrawiam
vektor_hektor
Młodszy majsterkowicz

Post autor: vektor_hektor » 24 maja 2018, 09:44

Padło na lizawke dla konia z soli zakupiona w decatlonie.. Trochę młotka i pikników by nadać jakis tam przypadkowy kształt, oprawka z kablem wraz z taką małą żarówka do piekarników i efekt bomba.. Nie oświetla całej róży tylko delikatnie oświetla jej zarys a na tym mi zależało.
Zapewne też Ameryki nie odkryłem ale pomalowałem plaster drewna najciemniejszą bejca jaka znalazłem by pokryła wszystkie bruzdy i zagłębienia, potem zeszlifowanie jej i pomalowanie delikatna bejca. Dla mnie efekt bomba.

Ps.. Oczywiście światło jest delikatniejsze dużo, nie świeci się to jak choinka na święta.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: