Natryskowe malowanie ścian

Chcesz się poradzić przed zakupem nowych narzędzi? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotrek038
Młodszy majsterkowicz

Natryskowe malowanie ścian

Post autor: piotrek038 » 1 maja 2014, 13:45

Witam,

Czy znajdzie się na forum ktoś kto mógłbym doradzić przy zakupie sprzętu do natryskowego malowania ścian? ;)
Mam do pomalowania na prawdę spody domek, farba wrednie zaczęła odłazić, stąd pomysł na malowanie natryskowe.
Mam kompresor ale o niewielkiej wydajności, wiem że pistolety lakiernicze trochę tego powietrza potrzebują, nie wiem jak jest z takimi do ścian.
Moglibyście polecić któryś z agregatów do malowania? Przekopując internet dosyć często trafiałem na produkty firmy WAGNER.

Będę bardzo wdzieczny za pomoc!

Pozdrawiam

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Saimon
Młodszy majsterkowicz

Re: Natryskowe malowanie ścian

Post autor: Saimon » 1 maja 2014, 15:16

Witam

Przede wszystkim należy się zastanowić co dokładnie będziesz malował a co za tym idzie jaką farbą. Na rynku jest wiele pistoletów do malowania natryskowego jednak nie każdy nadaję się do każdej farby. Chodzi tu głównie o silę wydmuchu farby. Druga kwestia to jaką powierzchnie masz do pomalowania. Część z dostępnych pistoletów ma zbiornik z farbą połączony z sprężarką jak niektóre modele B&D inne wyglądem przypominają połączenie sprężarki z niezależnym pistoletem. Zaletą takiego rozwiązania jest to że podczas malowania odczuwasz tylko ciężar farby + ewentualnego pistoletu a nie jeszcze kilku kg sprężarki. Zatem podsumowując. Firma Wagner to taka Makita jeśli chodzi o pistolety do malowania. Mają szeroki asortyment kwestia doboru odpowiedniego pistoletu jednak ceny podstawowych modeli są dość wysokie. Jeśli chodzi o innych producentów i modele z które mogę śmiało polecić to np zielony Bosch z lini Expert PFS 105,długi wąż(3,4m) łączący sprężarkę z pistoletem oraz możliwość malowania każdym rodzajem farby,ustawienie dyszy i strumienia farby w 3 pozycjach oraz regulacja siły wydmuchu. Jeśli chodiz o sam zbiornik ma on rurkę zasysającą farbę o dość dużej średnicy przez to lateks czy też lakier nie są mu straszne. BLACK&DECKER HVLP400-te same funkcje jak poprzednik + możliwość dolewania farby bez odkręcania pojemnika z pistoletu- z jednej strony jest dodatkowe wieko do dolewania. Cena już niższa oraz posiada dłuższy wąż (6m). Możesz też zakupić mały agregat z mango. Kwestia czy w połowie pracy chcesz ją przerywać,oddawać go na reklamacje lub klnąć jak szewc na wypadający wąż z samej sprężarki lub tez na nią kiedy odmówi współpracy. Wybór należy do Ciebie.
Awatar użytkownika
piotrek038
Młodszy majsterkowicz

Post autor: piotrek038 » 1 maja 2014, 19:23

Zależy mi na uniwersalności i jakości, na chciałbym wydać tych 400zł żeby się przekonać że jakość powierzchni po malowaniu jest tragiczna a farba ląduje wszędzie tylko nie tam gdzie chcę. Wolę dołożyć te 200-300 i mieć sprzęt na lata. Nie chcę też być uzależniony od jednego rodzaju farb.
Awatar użytkownika
Saimon
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Saimon » 2 maja 2014, 00:26

Jeśli chcesz iść w stronę jakości pomyśl o Boschu. Nie ogranicza Cię żaden rodzaj farby a sprzęt wytrzyma swoje. Odwiedź najbliższy market budowlany a z pewnością znajdziesz tam taki lub podobny model. Zawsze lepiej jest pooglądać coś przed zakupem a przez internet kupić możesz zawsze.
jaremar
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: jaremar » 22 paź 2014, 17:40

wagner jest dobry ale drogi
Awatar użytkownika
arco
Młodszy majsterkowicz

Post autor: arco » 19 sty 2015, 15:18

jak masz duzą powierchnię to możesz sobie wypożyczyć jakiś pro sprzęt. W BMB technologie są super maszyny między innymi takie agregaty do natryskowego malowania ścian. To jest najlepszy sposób na szybkie i skuteczne malowanie. Ja stosuje regularnie bo mam ekipę remontową i zdecydowanie polecam.
lilka91
Młodszy majsterkowicz

Post autor: lilka91 » 24 mar 2015, 20:06

My mamy dom 220 m2 i nie wyobrażamy sobie malować go wałkiem :) Chcemy kupić lub wypożyczyć agregaty malarskie takie jak tu bmbtechnologie.pl/pl_agregaty-malarskie,54.html
Na pewno bedzie szybciej i ładniej. Widziałam ostatnio różnicę między ścianą malowaną wałkiem a tą malowaną agregatem i różnica jest spora.
romekwitek
Młodszy majsterkowicz

Post autor: romekwitek » 13 maja 2015, 13:12

też przymierzam się do malowania garażu i mieszkania, tanie pistolety to masakra, a dobre to już kosztują sporo, może rzeczywiście dobrą opcją byłoby wypożyczenie takiego sprzętu.
bruce
Młodszy majsterkowicz

Post autor: bruce » 14 mar 2016, 15:45

profesjonalne aplikacje natryskowe sluze pomoca!
kornel44
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: kornel44 » 15 mar 2016, 09:59

romekwitek pisze:też przymierzam się do malowania garażu i mieszkania, tanie pistolety to masakra, a dobre to już kosztują sporo, może rzeczywiście dobrą opcją byłoby wypożyczenie takiego sprzętu.
Dobre pistolety wcale nie muszą być drogie. Na narzedziowy.pl masz Pneumatyczny pistolet do malowania METABO, za niecałe 150 zł. Do pomalowania garażu czy ścian będzie jak znalazł.
Awatar użytkownika
scope
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: scope » 20 sty 2017, 11:37

Takie malowanie jest opłacalne właściwie tylko i wyłącznie w przypadku większych powierzchni. Jeśli ktoś do pomalowania ma naprawdę niewielką powierzchnię, to raczej szkoda pieniędzy.
Sandrex
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Sandrex » 23 sty 2017, 09:50

Dzięki za odpowiedz :)
Awatar użytkownika
scope
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: scope » 23 sty 2017, 13:38

A jaka wyszła Ci powierzchnia do pomalowania? Mimo wszystko możesz to rozważyć, bo tak jak napisałeś całkiem nieźle wyglądają ściany pomalowane w taki sposób.
Sandrex
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Sandrex » 25 sty 2017, 14:40

Niecałe 85m2. Myślisz, że to wystarczająca powierzchnia na natrysk?
Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz

Post autor: pebb » 1 lut 2017, 11:47

Jestem tego samego zdania.Jesli macie sporą powierzchnię to mozecie w coś takiego zainwestować. Jeśli jednak powierzchnia jest niewielka to nie ma się co grzebać w natryskowe malowanie ścian. O wiele lepiej będzie pomalować ściany tradycyjnie wałeczkiem oraz pędzlem w zakamarkach.

Jesli chodzi o farby to lepiej jest zainwestować w porządniejszą. Lepsze krycie oraz wiekszy komfort malowania.
W Warszawie proponuje zgłosić się do tej mieszalni farb: http://www.pigmentologia.pl/
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, 12:32 przez pebb, łącznie zmieniany 1 raz.
AZUS
Młodszy majsterkowicz

Post autor: AZUS » 1 lut 2017, 13:09

Osobiście przy takiej powierzchni preferował bym tradycyjne malowanie, chyba, że zamierzasz malować regularnie, inaczej każde narzędzie nawet najlepsze tworzy tylko niepotrzebny bałagan.
grzegorz145
Młodszy majsterkowicz

Post autor: grzegorz145 » 24 maja 2018, 13:08

Witam, ja kupiłem agregat na wwwatartbudatpl/pl/c/Agregaty-malarskie-i-szpachlarskie/767. Bardzo dobrej jakości produkty, w przystępnej cenie, a co najważniejsze trwałe. Pokrywa ściany idealnie. Polecam.
qulek
Młodszy majsterkowicz

Post autor: qulek » 1 cze 2018, 11:46

Przy większych powierzchniach ok, ale na pewno nie 85m2.... żeby malowanie natryskowe wyszło ok to niestety trzeba w porządny sprzęt zainwestować, te tanie pistolety są do niczego. A żeby farba nie odłaziła przy normalnym malowaniu to trzeba dobrze ściany przygotować, jak tego nie zrobimy to nawet najlepsza odejdzie. Jak za dużo warstw jest już położonych to zeszlifować, wyrównać, w razie potrzeby położyć gładź. gruntować przed malowaniem. Z farb dobre są z duluxa easycare, sporo nimi wymalowałem i nigdzie nie odpadło nic, pokrywa ładnie ciemniejsze kolory nawet. No i jest wydajna.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: