RF433 pilot samokopiujący - cisza w eterze

Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić? Pisz śmiało!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raek
Młodszy majsterkowicz

RF433 pilot samokopiujący - cisza w eterze

Post autor: raek » 3 cze 2018, 22:08

Witam,
Kupiłem ostatnio w chinach dwa piloty samokopiujące w celach obsługi nimi arduino. Mając odbiornik do rf433 myślałem że po prostu odczytam jakie kody wysyłają te piloty i będę mógł sobie ustawić co tam chce, ale odbiornik nic nie może odczytać z tych pilotów. Biblioteka rc-switch nie mogła odkodować sygnału to pomyślałem, że nie obsługuje więc analizowałem wszystkie dane jakie odbiera odbiornik. Jednak nic z tego bo nie znajduje żadnych danych tylko szum. Sprawdziłem jeszcze czy odbiornik działa bo chwile leżał w szafie, no i działa bo widzi jak wysyłam mu jakieś dane przez nadajnik.

Kolejna była próba nauczenia pilota kodów z nadajnika podłączonego do arduino. Pilot przyjął kody które mu podałem, ale odbiornik dalej ich nie widzi.

Jedynym moim podejrzeniem dlaczego to nie działa jest to, że pilot działa na innej częstotliwości. Tylko dlaczego nauczył kodu od nadajnika 433? No i po rozebraniu pilota rezonator jest opisany jako sfr433d....

Ma ktoś jakieś rady co jeszcze mogę sprawdzić?

Pozdrawiam.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
raek
Młodszy majsterkowicz

Re: RF433 pilot samokopiujący - cisza w eterze

Post autor: raek » 18 cze 2018, 20:38

Dla kogoś jakby szukał odpowiedzi.

Nie udało mi się rozkodować tego pilota, ale dokupiłem do niego odbiornik który działa co prawda nie wszystkie przyciski no ale. Odbiornik kupiłem na aliexpress
Nie mogę dać linku(bo nowy jestem o.O) to chociaż wstawię obrazek jak moduł wygląda:
Obrazek

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: