Spawarka 3w1 (mig/tig/mma) czy warto??

Chcesz się poradzić przed zakupem nowych narzędzi? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
adiiiiiiii
Młodszy majsterkowicz

Spawarka 3w1 (mig/tig/mma) czy warto??

Post autor: adiiiiiiii » 18 sty 2017, 23:06

Witam wszystkich kolegow z forum.
To moj pierwszy post. Panie zakup spawarki mig/mag najlepiej z tig-iem. Obecnie mam inventera mma magnum snake 200p. Od dwoch lat jestem z niej zadowolony. Ale zrobilem sobie kurs na tiga i chcialbym sie rozwijac w ta strone. Mam maly warsztat i budżet powiedzmy ok 2500zl lekko w górę. Rozważań zakup spawarki 3w1 (np welder fantazy trio) ale jej cena jest bliska 3000zl. Jej jedyna wadana to brak zajazania bezstykowego w tigu. Ale alternatywa jest na jakis inventer magnuma ok 200A mig za powiedzmy 1600zl + jakis tani tig magnuma okolo 1300zl. Wyjdź trochę więcej ale to dwa urządzenia i magnum daje 2 lata gwarancji. Może ma ktoś doświadczenia z takimi spawarki 3w1. Jak sobie radzą. Mówimy tu o lekkim dodawaniu weekendowym w garażu :-) Czekam na wasze opinie.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Pechs4
Młodszy majsterkowicz

Re: Spawarka 3w1 (mig/tig/mma) czy warto??

Post autor: Pechs4 » 22 sty 2017, 10:42

Polecam Sherman-a ac/dc koszt około 1800zl plus butla z argonem ok 400 zł (zależnie od wielkości), wada - nie ma chłodzenia rączki jak się spawa mniej nie problem ale zdarzało się, że rączki nie szło utrzymać w rękawicy. Przerwa i nadal śmiga. To tyle jeśli o mnie chodzi maszyna jest w zakładzie już ponad 2 lata i się nic nie dzieje, a wiadomo jak sprzęt w zakładach jest traktowany.
adiiiiiiii
Młodszy majsterkowicz

Post autor: adiiiiiiii » 23 sty 2017, 20:20

Dzięki kolego za opinie :-)
Ale mi chodzi o to że chcę kupić albo MIG+MMA a poźniej TIGa jako drugie urządzenie i myślę tu o Magnumie 205L albo Shermanie 200m i jakimś tigu z magnuma albo wlasnie Shermanie o którym pisałeś. Druga opcja to WF trio 200 albo magnum 200a 3w1. W sumie to nie przeszkadzało by mi posiadanie dwóch urządzeń bo i tak bo obydwu metod potrzeba dwóch butli. W WF i innych 3w1 zniechęca mnie brak HF. Ciężko by było sie do tego przyzwyczaić chyba i elektroda sie podobno dużo szybciej zużywa. Może ktoś spawał tymi lub innymi w podobnej cenie sprzęcikami typu 3w1.
Wojczar
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Wojczar » 13 lip 2018, 13:32

Kolego a nie myślałeś o firmie Paton? ja mam od nich 3w1 MIG/MAG MMA/TIG PATON PSI 160S DC i powiem że super to się sprawuje. Trzy sztuki kupiłem do siebie na warsztat i spawają po 8 czasem 10 godzin i wszystko ładnie chodzi. Mam je dopiero od raku ale jak na razie mam same pozytywne wrażenia.
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 13 lip 2018, 14:00

A pochwalisz się w końcu wynikami pracy tym narzędziem? Czy tylko reklamujesz produkt, którego nie widziałeś na oczy?
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: