Drukarka 3d - co wybrać.

Idealne miejsce na rozmowy o sprzęcie
ODPOWIEDZ
MrLewerence
Majsterkowicz

Drukarka 3d - co wybrać.

Post autor: MrLewerence » 31 sty 2018, 01:09

Pytanie do doświadczonych specjalistów w druku 3D:
Przymierzam się do zakupu drukarki, czytam fora i oglądam tutoriale....
Krąg poszukiwań zawęził się do modelu Anet A6/8,
Teraz pytanie, która z tych dwóch złych lepsza; z ramą akrylową czy z ramą drewnianą? Różnica w cenie jakieś 30€...

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Re: Drukarka 3d - co wybrać.

Post autor: Łukasz » 31 sty 2018, 16:46

Mamy w fablabie Anet A8. Generalnie chińszczyzna wychodzi z niej z każdej strony (wielkie luzy w wielu istotnych miejscach, fatalna instrukcja składania, niska jakość elementów). Ale jeden chłopak od nas z fablabu od miesiąca ją usprawnia i jest szansa, że będzie drukowała jakoś w miarę przyzwoicie... ;)
Życie jest za krótkie, żeby nie majsterkować...
MrLewerence
Majsterkowicz

Post autor: MrLewerence » 31 sty 2018, 17:00

Też skłaniam się do A 8, tylko tutaj mam jeszcze do wyboru konstrukcję ze sklejki albo z akrylu... Tego polskie internety, na pierwszy rzut oka nie mówią.
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić różnicy sztywności między tymi dwoma rodzajami materiału ramy...
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 31 sty 2018, 17:43

Zupełnie przypadkiem trafiłem na porównanie A6 i A8. Wrzucam, może w czymś pomoże ;)
https://pevly.com/anet-a8-vs-a6/
MrLewerence
Majsterkowicz

Post autor: MrLewerence » 31 sty 2018, 20:19

Różnice znam, oglądałem chociażby to:
https://www.youtube.com/watch?v=c3i1mR8OdJw

Jednak w dalszym ciągu nie wiem czym różnią się te drukarki: Ta od Tej

Wyświetlacz chwilowo mało mnie interesuje, jak ogarnę sam temat druku 3D zaplanowany mam upgrade do wyświetlacza GLCD - docelowo TFT.

Stało się... czekam na kuriera: https://www.ebay.de/itm/Anet-A8-3D-Prin ... 2749.l2649

Pytanie: na ile wystarcza 10 metrów filamentu?

edytowane po jakimś czasie...
No więc zakupiłem szpulę czarnego pla.
Drukarka zamontowana i dzisiaj będą pierwsze testy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Andrew
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Andrew » 19 lut 2018, 21:53

Witam
chciałbym się podłączyć do tematu.
Mam zamiar zakupić Ender-4 (nie mogę wstawić linka ale u wujka łatwo znaleźć ) jak widzę dość mało znany sprzęt u nas., a o ANET A6 można znaleźć tyle info że nie przetrawiam. Może ktoś z doświadczeniem podpowie coś rozsądnego.
Pozdrawiam
pawel_niki
Młodszy majsterkowicz

Post autor: pawel_niki » 25 lut 2018, 01:01

Co do Ender-4 to jednak w przypadku chińskich drukarek ważna jest społeczność skupiona wokół danego modelu, która tworzy odpowiednie poprawki, a uwierz mi że na pewno drukarka takich będzie wymagać. Jeżeli masz już jakieś doświadczenie to można się pakować w nieznanego producenta. Przy okazji w podobnej cenie była w promocji tronxy x5s - podobna kontrukcja z kinematyką corexy ale z o wiele większym polem drukowania
bls
Młodszy majsterkowicz

Post autor: bls » 14 sie 2018, 21:22

Z tych tańszych można śmiało polecić Creality cr10 bądź ender 3. Duża społeczność nie tylko w Polsce. Drukarki praktycznie po wyciągnięciu z pudła drukuje w miarę przyzwoicie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

MrLewerence
Majsterkowicz

Post autor: MrLewerence » 15 sie 2018, 21:52

bls pisze:
14 sie 2018, 21:22
Z tych tańszych można śmiało polecić Creality cr10 bądź ender 3. Duża społeczność nie tylko w Polsce. Drukarki praktycznie po wyciągnięciu z pudła drukuje w miarę przyzwoicie.

Dzięki bardzo, ale od czasu napisania posta minęło już ponad pół roku. Do tej pory w mojej kolekcji są:
Anet A8,
Anet AM8 - ta sama konstrukcja identyczna jak A8, z tym że rama z profili aluminiowych;
Ender 3;
Anycubic i3 mega;
oraz w 75% ukończona własna konstrukcja z profili aluminiowych i ruchomą bramką - zasada działania podobna do frezarki CNC - to daje możliwość bardzo stabilnej konstrukcji stołu. Bardzo podobna konstrukcja do anycubic ... Różnica taka, że oś Y (stół w znanych konstrukcjach) to cała brama z osiami X i Z. Pole robocze 60x60x60, a do napędu będą służyć śruby trapezowe a nie paski, jest to spowodowane tym, że lepiej jakość niż prędkość. Napęd na śrubach trapezowych jest znacznie wolniejszy i bardziej precyzyjny. Szacowana prędkość posuwu to 30mm/s MAX.
Niebawem pojawi się artykuł z budowy na głównej ;)
bls
Młodszy majsterkowicz

Post autor: bls » 16 sie 2018, 13:44

Mój znajomy zbudował drukarkę na wzór ultimakera i druk wygląda świetnie nawet przy dużych prędkościach.

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: