Nowe i stare płytki

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
ODPOWIEDZ
Kamil35
Młodszy majsterkowicz

Nowe i stare płytki

Post autor: Kamil35 » 15 lip 2018, 11:04

Mam pytanie dotyczące remontu łazienki: czy przed położeniem nowych płytek trzeba koniecznie skuć stare, czy też można ułożyć jedne na drugich?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Wachacz Kalafonii
Młodszy majsterkowicz

Re: Nowe i stare płytki

Post autor: Wachacz Kalafonii » 17 lip 2018, 18:57

Witaj.
Istnieją jakieś "Farby", którym maluje się stare płytki, by wytworzyć chropowatą powierzchnię i na nie przykleić nowe, jednak nigdy z tego nie korzystałem. Wybrałem kucie starych i jak przystało przykleić nowe.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacks
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: jacks » 19 lip 2018, 12:46

Oglądałem jakis czas temu filmik, na którym naklejano nowe płytk na stare płytki. Ale ma to dwie wady. Po pierwsze stare płytki muszę byc idealnie przyklejone. Po drugie zabiera się trochę przestrzeni w łazience, ktora jest i tak z reguły mniejszym pomieszczeniem. Polecam jednak zdecydować sie na skucie starych płytek i położenie nowych jakiejś dobrej firmy. Jak tubadzin http://www.tubadzin.pl/
Deto
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Deto » 1 sie 2018, 23:27

No raczej stare lepiej skuć. Niby można kombinować z jednymi na drugich ale pewności nie ma że to wyjdzie i szkoda kasy i roboty. Choć nie wiem czy dobrym rozwiązaniem nie byłoby zamiast kładzenia nowych płytek pomalowanie ścian farbą do łazienek np dulux easycare. przecież też nadaje się do wilgotnych pomieszczeń, chroni przed grzybem itd a w razie właśnie jakby ci się kolor znudził to szybko przemalujesz i po sprawie
adeko
Młodszy majsterkowicz

Post autor: adeko » 15 paź 2018, 22:04

Dla bezpieczeństwa skuł bym stare
KimJaJestem
Młodszy majsterkowicz

Post autor: KimJaJestem » 17 paź 2018, 12:10

Lepiej skuć stare
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: