Czujnik czadu

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
ODPOWIEDZ
karp
Majsterkowicz

Czujnik czadu

Post autor: karp » 18 lut 2015, 10:37

Przymierzam się do zakupu czujnika czadu. Na co należy zwracać uwagę przy jego zakupie? Możecie mi polecić jakieś konkretne modele?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz

Re: Czujnik czadu

Post autor: pebb » 18 lut 2015, 16:21

Na pewno nie kupuj jakiejś chińszczyzny za kilkadziesiąt zł. Nie żebym miał awersję do ichniejszego sprzętu - ale tak naprawdę mam :) Jest po prostu gorszej jakości, krócej wytrzymuje.
Najlepiej szukaj krajowych marek jak np DG-1-CO. Jest to czujka którą posiada w swojej ofercie Satel. Koszt to niecałych 200 zł. Jest w stanie wyczuć nawet te najniższe stężenia czadu. Poinformuje o tym zdarzeniu silnym, przenikliwym sygnałem dźwiękowym. Tu masz jej specyfikację mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/117,czujka-czadu-skuteczna-obrona-przed-cichym-zabojca/. Tylko od czasu do czasu trzeba będzie wymienić baterie.
KapcieArnolda
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: KapcieArnolda » 12 mar 2015, 09:55

DG-1-CO mogę polecić z czystym sumieniem
romekwitek
Młodszy majsterkowicz

Post autor: romekwitek » 9 kwie 2015, 17:33

Osobiście stawiam na polskie sklepy, jak chcesz niedrogo kupić dobry i pewny sprzęt sprawdź ofertę dmtrade.pl, kupiłem tam kamerę zewnętrzną IP, ale mają też czujniki czadu i wiele innych akcesoriów.
alpinek
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: alpinek » 7 maja 2015, 13:05

ja miałem jakąś tanioszkę która zaczęła co chwile piszczeć a jak wezwałem specjalistów to okazało się że żadnego czadu nie było...
pawelmikozww
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: pawelmikozww » 21 maja 2015, 18:50

Też, tak miałem. Piszczenie, fachowiec, czyszczenie pieca.... żadnego czadu a koszt 2 razy większy.
Lepiej wydać więcej na dobry sprzęt.
ponecelius
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: ponecelius » 11 cze 2015, 11:52

moim zdaniem można kupić takie coś bo nie kosztuje to dużo a może uratować życie.
Zenek41
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Zenek41 » 13 lip 2016, 09:52

A nie lepiej po prostu pozbyć się pieca?
Nie wiem jak w Polsce, ale na terenie Unii Europejskiej wdrażany jest przepis nakazujący montować czujniki czadu i dymu w nowobudowanych domach, w parze idzie również przepis o sukcesywnym doposażeniu mieszkań w takie urządzenia.

Kolego, nasz majsterkowy "archeologu" jak już odkopujesz tak stare wątki, to napisz coś wartościowego
.

Ostrzeżenie za pisanie nic nie wnoszących do tematów postów.M.L
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 13 lip 2016, 10:24

Może nie wszyscy mogą pozbyć się pieca? Nie wszędzie jest taka możliwość.

P.S. Zenek, naprawdę musisz tyle tematów odkopywać? Chcesz zostać archeologiem? Czy zwycięzcą "Złotej łopaty 2016"?
vinny
Młodszy majsterkowicz

Post autor: vinny » 14 lis 2016, 08:17

Może nie wszyscy powinni pozbyć się pieca, ale uważam, że w centrum dużych miast powinien być zakaz palenia paliwami stałymi. Jak już to gaz bądź olej opałowy. Przecież w niektórych domkach to jakaś masakra. Palą nie wiem - butelkami, ciuchami itd. chyba.

A co do czujnika czadu, to nie jest to duży wydatek. Jakiś dobry Satel czy ADR to koszt około 100 zł w górę. Tam gdzie jest coś spalane, tam powinien być czujnik czadu lub dymu. Ceny też nie są zaporowe. Rzuć okiem na ten link.
Tyle w temacie.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2016, 10:19 przez vinny, łącznie zmieniany 2 razy.
zgoda
Majsterkowicz

Post autor: zgoda » 14 lis 2016, 09:32

Czyli typowa odpowiedzialność zbiorowa - niektórzy palą śmieci, to zakazać pieców wszystkim. Problem rozwiązany, co teraz, globalne ubóstwo?
Awatar użytkownika
jacks
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: jacks » 27 mar 2017, 12:00

To nie wiesz? Przecież wszyscy chętni wpuszczani są do UE. Codziennie jest to tysiące uchodźców z Afryki. W ten sposób proponuje się rozwiązać ten problem. Poza tym nie bardzo wiem, jak inaczej można byłoby zmusić ludzi do niepalenia śmieci jak nie poprzez zakazywanie sprzedaży niedopuszczonych do sprzedaży pieców.
Jestem zwolennikiem radykalnych rozwiązań jeżeli o to chodzi.
A co do czujek czadu, to nie jest to jakiś ekstremalnie wysoki wydatek. Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić - link.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2017, 06:46 przez jacks, łącznie zmieniany 1 raz.
westyna81
Młodszy majsterkowicz

Post autor: westyna81 » 3 gru 2017, 20:21

Teraz na rynku dostępne są takie fajne połączenia, czujnik czadu razem z czujnikiem gazu. Ja mam taki XBLITZ CO / GAS ALARM DG3-1 i sprawdza się bez zarzutu, już raz wykrył mi czad w mieszkaniu.
Awatar użytkownika
panmajster
Młodszy majsterkowicz

Post autor: panmajster » 29 lip 2018, 15:50

Czujnik czadu to świetna sprawa. Nie wyobrażam sobie go po prostu nie mieć w domu. Bardzo się przydaje, bo kosztuje niewiele, a dosłownie może uratować nam życie. Istotne tym bardziej, jeżeli mamy małe dzieci w domu.
Sandrex
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Sandrex » 18 paź 2018, 16:16

Dodatkowe zabezpieczenie siebie jak i swojego domu przed czadem czy pożarem, to jak najbardziej słuszny tok myślenia. Zgadzam się z poprzednikami, że jeżeli chcesz zamontować taki czujnik, to przede wszystkim patrz na jakość. Oczywiście bywa i tak, że nawet najlepsze i najdroższe czujniki mogą zawieźć, dlatego warto dużo wcześniej przemyśleć kwestię odpowiedniego doboru kominka. Moim zdaniem standardowe, murowane kominy wychodzą powoli z "mody", a w ich miejsce pojawiają się nowoczesne systemy kominowe. Moim zdaniem jest to nie tylko znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie (kominy posiadają niezbędne certyfikaty szczelności, nawet przy długotrwałym pożarze), ale przede wszystkim nie zajmują one dodatkowej powierzchni mieszkaniowej, jak często jest to w przypadku kominów murowanych. Jeżeli kiedykolwiek będziesz miał możliwość wymiany lub zakupu nowego komina, to zastanów się nad tym co napisałem. O bezpieczeństwo warto dbać zawsze, a także wybierać materiały które nam to zapewnią już na etapie budowy domu.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: