System alarmowy w nieruchomości - da się złamać?

Miejsce na luźne rozmowy o majsterkowaniu :)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz

System alarmowy w nieruchomości - da się złamać?

Post autor: pebb » 18 lut 2016, 15:42

Mam takie pytanie, czy system alarmowy, oparty np o czujki ruchu - jeżeli jest poprawnie zamontowany, to czy istnieje możliwość jego złamania, oszukania?
Na logikę to nie, ale ciekawy jestem jak to wygląda w praktyce?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Xtream
Majsterkowicz

Re: System alarmowy w nieruchomości - da się złamać?

Post autor: Xtream » 18 lut 2016, 19:24

Tak, każdy system wymyślony przez człowieka, człowiek może obejść. I to nie jest żadna tajemnica a jedynie wystarczy wiedzieć na jakiej zasadzie działają ów czujniki.
Też pracowałem przy alarmach wiec wiem co i jak. Sam w domu postawiłem integrę i nie jeden bank chciałby mieć take zabezpieczenia.

wysłane [email protected]
Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz

Post autor: pebb » 19 lut 2016, 15:42

No właśnie jak się wchodzi do jakiś sklepów czy nawet banków, to Satel, jest chętnie stosowanym rozwiązaniem jeżeli chodzi o systemy alarmowe. Widać przecież przed wejściem te centralki Satel-a. Czytam sobie również o innych możliwościach np tutaj https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/arty ... ze-obiekty

Właśnie tak się zastanawiałem, czy te obejścia alarmów rodem z Mission Impossible to fikcja literacka czy prawda...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 mar 2016, 08:29 przez pebb, łącznie zmieniany 1 raz.
trolodk
Majsterkowicz

Post autor: trolodk » 19 lut 2016, 23:17

Również montuję sporo różnych systemów i zawsze "wciskam" ludziom przy systemach z Satela jakieś powiadamianie na telefon, lub chociażby przez internet. Bo najprostszy sposób, który nawet głupi głupek zrobi, to np gdy rodzina mieszkająca w domu który chcemy okraść, pojedzie sobie na wakacje. Złodziej przychodzi z byle drutem, wsadza w gniazdka, albo siekierą przepier*ala kabel przyłączeniowy do domu i czeka sobie 2 dni aż akumulator z centrali padnie i wchodzi sobie jak celebryta - bez obaw.

Złodzieje raczej nie idą w ciemno. Często ludzie nie zmieniają haseł standardowych/serwisowych. Wtedy to już w ogóle podają na tacy złodziejowi swój dom.

Inna opcja to np jak masz w domu czujki które ignorują zwierzęta. Z pozoru rozwiązanie fajne, bo masz w domu psa, który lubi łazić i włączałby Ci alarm co 20min w nocy. Wtedy jeśli jesteś złodziejem, to kupujesz 2 małych karłów z Chin na ebayu i wynoszą Ci cały dom. :D

Albo przemieniasz się w Jamesa Bonda, ubierasz się w ekran który nie emituje Twojego ciepła i czujka ruchu już Cię nie "widzi", bo nie rusza się ciepły obiekt, tylko po prostu obiekt.

Możliwości jest wiele. Najprostszy jest ten z chamskim zwarciem i pozbawieniem zasilania całej chałupy. Pod warunkiem, że właściciel nie dostanie smsa "Awaria zasilania", która nie znika przez 2 dni ;)

MrLewerence: ja kiedyś byłem proszony na policję, bo dostarczyłem nagrania z kamer, które zarejestrowały włamanie. Policja podziękowała, ale wieczorem wzywała mnie 2 razy ponownie, bo nie umiała odtworzyć nagrań. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wpisanie w Google rozszerzenia wyświetlało miliard wyników z programami darmowymi do odtwarzania/konwersji. Taką mamy policję ;)
Xtream
Majsterkowicz

Post autor: Xtream » 15 mar 2016, 10:22

Ja byłem wzywamy tylko raz i to w charakterze podejrzanego. System nie zadziałał w ogóle. Ja go montowałem. Ale ktoś inny serwisował i go unieszkodliwił. Jako że serwisant a nie można było namierzyć to szukali kozła ofiarnego :D stety bezskutecznie.

wysłane [email protected]
crobe
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: crobe » 15 mar 2016, 11:26

W Pogromcach Mitów było prześcieradło na 2 kijkach zawieszone przed osoba czujka nie wykryła osoby za prześcieradłem.

Lub stara mikrofalówka i zrobić działko mikrofalowe, usmaży każdą elektronikę ale z jakiej odległośći ... ?

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=M2v6JyjhfWQ
mjetek23
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: mjetek23 » 17 cze 2016, 14:27

każde urządzenie ma jakieś ograniczenia i tak naprawdę każde można obejść. W sumie temat ciekawy np., ale lepiej jednak, żeby ta kwestia została nierozwiązana :) Będę się czuł bezpieczniej jeśli mało osób, ze mną włącznie nie będzie wiedzieć jak obejść takie zabezpieczenie :)
Ostatnio zmieniony 22 lip 2016, 12:28 przez mjetek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
scope
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: scope » 8 lip 2016, 13:50

Powiem tak - nie ma rzeczy, których nie da się obejść. Wydaje mi się, że jeżeli będziesz poruszać się wolniej niż jest w stanie zarejestrować urządzenie to nie będzie ono w stanie wychwycić tego, że nastąpił ruch. Kiedyś w Pogromcach mitów był odcinek o łamaniu takich zabezpieczeń, ale niestety nie wiem czy był tam czujnik ruchu czy może termowizyjny.
Tomasz123
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Tomasz123 » 15 lis 2018, 14:23

To mnie zaskoczyliście, bo myślałem, że jak mam alarm to mogę spać spokojnie. Chociaż w sumie tak jak piszecie, dla chcącego nic trudnego. Ale ja jednak żyję nadzieją, że większość osób taki alarm jednak odstraszy. Kiedyś miałem atrapy, ale jak wybudowaliśmy nowy dom to kupiłem w sklepie internetowym SPAM/Kryptoreklama właśnie tą polecaną przez Was markę, bo zapewniali mnie, że to najlepsza opcja. Czy produkty tej firmy też tak łatwo "złamać"?
Ostatnio zmieniony 15 lis 2018, 18:19 przez MrLewerence, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: SPAM/Kryptoreklama
gavron
Młodszy majsterkowicz

Post autor: gavron » 15 lis 2018, 19:30

Oj... 16 latek robiłem systemy zabezpieczeń elektronicznych i mi się znudziło bo nic ciekawego się nie zmienilo.. cały czas to samo...

Powiem tak.. jest o wiele prostszy sposób niż pozbawienie centrali zasilania. A na 99.9 nie dostaniesz nawet powiadomienia. Sposób sprawdzony osobiście bo specjalnie testowałem sobie różne moje patenty. Nie podam oczywiscie co i jak bo zlodziejem nie jestem.

Ps. Pomysł na wolne chodzenie przed czujka działa owszem ale
1. Bardzo wolno musisz chodzić
2. Musi to być pir bo mw już tak nie oszukasz
4. Musisz iść centralnie na czujkę
3. Im bliżej czujki tym większa szansa nawet tym sposobem że Cię złapie

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: