Jak zmierzyć zużycie energii?

Nie wiesz, jak działa jakieś urządzenie? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
drwinka
Młodszy majsterkowicz

Jak zmierzyć zużycie energii?

Post autor: drwinka » 24 lut 2017, 19:39

Hey, rok temu otrzymałem mieszkanie z gminy, w którym ogrzewanie jest na prąd. W ogóle wszystko jest tam na prąd. Chciałbym porównać zużycie energii poszczególnych urządzeń - kuchenki, lodówki itd. Znalazłem watomierz na SPAM w sumie niedrogie urządzenie, ale chciałbym was zapytać o zdanie jak tego używać??? Czy ktoś może robił takie testy poboru energii w domu?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Ds3s
Majsterkowicz

Re: Jak zmierzyć zużycie energii?

Post autor: Ds3s » 26 lut 2017, 11:53

Urządzenia służące do mierzenia zużytej energii elektrycznej są stworzone dla zwykłych ludzi i nie wymagają jakieś specjalnej wiedzy czy umiejętności. Do takiego urządzenia podłącza się odbiornik, a samo urządzenie podłącza się do gniazda. Zapewne producent takiego urządzenia dostarcza wraz z nim instrukcji obsługi. W internecie jest również mnóstwo poradników.
mpire24
Młodszy majsterkowicz

Post autor: mpire24 » 30 paź 2018, 15:52

Na stronie dystrybutora LINK USUNIĘTY macie szczegółowe informacje, jak obliczyć zużycie prądu w domu, aby wynik wyszedł taki, jak powinien. Warto sprawdzać to sobie raz na jakiś czas i warto spróbować oszczędzania prądu. Może raz na jakiś czas będziemy w stanie coś zmienić i wprowadzimy sobie fajne nawyki?

Zbyt dużo linków zewnętrznych w postach. Informacje zawarte nic nie wnoszą do toku dyskusji. Kolega odpocznie od pisania na forum przez miesiąc.
Jozef
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Jozef » 6 gru 2018, 13:30

Zgadzam się co do tych linków.. Ale co do tematu to jakiś czas temu zacząłem wymieniać urządzenia w domu na energooszczędne. Sporo pieniędzy na to idzie no ale może faktycznie coś to daje, bo zaczeliśmy płacić mniejsze rachunki. Nie pomyślałem wcześniej, że mogę sprawdzić co bierze najwięcej prądu więc dziękuje za pomysł. Pozdrawiam
gavron
Młodszy majsterkowicz

Post autor: gavron » 6 gru 2018, 13:36

A ja zainstalowałem sobie w domu dodatkowy licznik w którym jest wyprowadzenie impulsowe 10000 imp/kWh. Impuls taki zlicza mi domoticz i wiem o której co ile bierze. Co prawda wiem wszystkie urządzenia razem a nie osobno ale taka informacja jest bardziej użyteczna niż każde urządzenie z osobna.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: