Atrapa bomby ASG/ odlcizanie

ODPOWIEDZ
Menowski19
Młodszy majsterkowicz

Atrapa bomby ASG/ odlcizanie

Post autor: Menowski19 » 27 wrz 2018, 10:17

cześć,

chciałbym zrobić atrapę bomby ASG/Paintball, która odliczałaby czas w dół i dałoby się ja rozbroić, lub w przypadku upłynięcia czasu dawała sygnał na buzzer i ewentualnie diodę.

Elementy które bym chciał zastosować:
- wyświetlacz (może byc 7 segmentowy) wyświetlający minuty i sekundy albo najpierw minuty a potem sekundy
- buzzer z diodą w takiej konfiguracji, aby np dawał co minutę krótki sygnał dźwiękowy i dioda by sie zaświecała na sekundę, a przez ostatnie 59 sekund żeby sygnał buzzera i dioda sygnalizowały upłynięcie każdej sekundy, następnie po upływie ostatniej sekundy (czyt. detonacji) buzzer mógłby wydawać z siebie pulsacyjny dźwięk przez lub sygnał ciągły i dioda ciągle by się paliła np przez 30 sewkund albo do naciśnięcia przycisku OK i aby na wyświetlaczu pojawił się napis "BOOM", czy tam "ZDETONOWANO"
- Rozbrajanie bomby polegałoby na wpisaniu odpowiedniego kodu w klawiaturze lub jesli dałoby radę zrobić i ktoś by potrafił to na przecięciu jednego z 4-5 przewodów (1 rozbrajający, 2 detonacyjne, 1 skracający czas na rozbrojenie bomby, 1 przyśpieszający upływanie czasu). Przecięcie przewodu rozbrajającego powinno zatrzymać zegar, po przecięciu któregokolwiek z przewodów detonacyjnych powinno wywołać tą samą reakcję co opisałem powyżej w opisie buzzera, po przecięciu przewodu skracającego czas odliczania powinno dojść do tego, że na chwilę zegar się zatrzyma dając złudne wrażenie rozbrojenia bomby a po upływie np. 5 sekund zegar zaczął znowu odliczać skracając tym samym wcześniejszy czas o np. 75%, po przecięciu przewodu przewodu przyspieszającego upływanie czasu, zegar powinien przyśpieszyć np. dziesięciokrotnie
- uzbrajanie bomby byłoby też za pomoca klawiatury, ewentualnie z hasłem, zebym tylko ja mógł ją uzbroić
-najlepiej całośc na arduino UNO albo MEGA- takie posiadam i łatwo je zasilić w polowych warunkach bo np baterią 9V.

nie mam problemów z lutowaniem elementów elektronicznych oraz czytaniem schematów, ale kompletnie nie wychodzi mi pisanie programów i mam do tego straszną blokadę, ciężko się mi nauczyć mimo wielu książek i dyplomu inżyniera- po prostu nie umiem programować i tyle :D.

czy ktoś były w stanie napisać taki program i narysować schemat, ewentualnie zrobić zdjęciowy poradnik krok po kroku co zrobić?

dziękuję bardzo i pozdrawiam :)

EDIT:
Jestem skłonny zapłacić za taki projekt jeżeli ktoś byłvby w stanie sie tego podjąć. czekam na 'oferty'
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2018, 13:28 przez Menowski19, łącznie zmieniany 1 raz.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Re: Atrapa bomby ASG/ odlcizanie

Post autor: Marhef » 27 wrz 2018, 10:33

A ile jesteś w stanie zapłacić za taki projekt?
Jozef
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Jozef » 6 gru 2018, 13:32

To legalne? Znaczy ja rozumiem, że atrapa no ale.. nie będzie Pan miał problemów?
Menowski19
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Menowski19 » 6 gru 2018, 14:08

no atrapa to atrapa, dlaczego ma być nielegalne skoro nie ma tam materiałów wybuchowych?
tak jak repliki pistoletów są legalne bo mają zbyt małą moc
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: