Jak często wymieniać płyn hamulcowy?

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz

Jak często wymieniać płyn hamulcowy?

Post autor: pebb » 23 sty 2019, 12:05

Jak to jest z tym płynem hamulcowym, jak często trzeba wymieniać i jakie są oznaki tego, że płyn kwalifikuje się do wymiany? Pytam, bo jeżdżę swoim obecnym autem od 4 lat, a jeszcze nie wymieniałem - a podobn trzeba to robić regularnie?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

karp
Majsterkowicz

Re: Jak często wymieniać płyn hamulcowy?

Post autor: karp » 24 sty 2019, 10:45

Wymieniać można i co roku, jak ktoś ma taki kaprys. Ale wg mnie spokojnie wystarczy raz na 2-3 lata lub w zależności od tego, co wskaże czujnik stężenia wody w płynie hamulcowym. Podczas przeglądu na okręgowej stacji kontroli pojazdów można poprosić diagnostę o sprawdzenie, zajmuje to dosłownie kilka chwil.
Płyn hamulcowy to substancja higroskopijna, czyli mająca tendencję do wchłaniania wody - dlatego kontrolowanie aby stężenie wody nie było zbyt duże jest tak istotne. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://nocar.pl/blog/jak-czesto-wymien ... hamulcowy/
Ostatnio zmieniony 27 sty 2019, 13:02 przez karp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MrLewerence
Majsterkowicz

Post autor: MrLewerence » 24 sty 2019, 13:43

karp pisze:
24 sty 2019, 10:45
...
Dokładnie tak...
Ja wymieniam co 30000km albo co 3 lata... W moim przypadku to w ciągu 3 lat wymieniam płyn hamulcowy 2 razy :)

Po za tym interwały wymian płynów ustrojowych w moim jeździdle:
Olej w silniku - 8000;
Olej w skrzyni biegów - 50000;
Płyn od wspomagania co 30000;
Płyn chłodniczy co 30000.
Wymiany całkowite, a nie tylko uzupełniające.
Ponadto, rozrząd i paski, klocki hamulcowe, szczęki hamulcowe i tarcze/ bębny, przewody hydrauliczne do hamulców, linki hamulca ręcznego, wszystko razem co 60000...
Filtry co roku,
Elementy gumowe zawieszenia po 100000.

Jeżdżę mazdą premacy z 1999 roku, kupiłem ją jak miała coś koło 80000 km przebiegu w 2012 roku, także można sobie przeliczyć ile razy i co było już wymieniane... stan licznika przekroczył 220tysięcy.
Wymieniane były już lampy przednie, kompletna nowa klimatyzacja - całość czyli chłodnica, kompresor, pracownik, przewody...
Po za rodzą na tylnych nadkolach samochód 100% sprawny tak jak z fabryki...
Danielel
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Danielel » 24 sty 2019, 19:57

ej no Panowie, nie przesadzajcie.
mam jeden samochod od nowosci 8 lat i nigdy nie wymienialem plynu hamulcowego
mam drugi juz jakies 4 lata, a autko ma w sumie z 15 lat i.. nigdy nie wymienialem plynu hamulcowego

tak, wiem, ze pewnie zaraz ktos odpisze, ze na bezpieczenstwie sie nie oszczedza itp itd ale.. po co wymieniac plyn hamulcowy, jesli nie jest zapowietrzony, jesli go nie ubywa i jesli nie ma takiej koniecznosci ?? :| jakis bezsens
Awatar użytkownika
MrLewerence
Majsterkowicz

Post autor: MrLewerence » 24 sty 2019, 20:46

https://www.youtube.com/watch?v=OeWpSrEU9RE&t=434s

https://www.youtube.com/watch?v=KLRH0VXYNbs

Polecam zapoznać się z materiałem i nie januszować...

Powem tak, jeśli mi zareklamujesz samochód który będziesz sprzedawał w stylu: "Przez 8 lat nic nie robiłem nic się nie dzieje" --- > to oznacza, że ja jak kupię od ciebie samochód, będę musiał zrobić wszystko...
vitek16
Młodszy majsterkowicz

Post autor: vitek16 » 5 lut 2019, 16:32

dokładnie, zgadzam się z przedmówcą, są rzeczy na których lepiej nie oszczędzać ;) często zapominamy o systematyce, a niestety im bardziej dbamy o auto tym dłużej może nam posłużyć
Awatar użytkownika
panmajster
Młodszy majsterkowicz

Post autor: panmajster » 11 lut 2019, 12:21

Kwestia tego jaki samochód, ale im częściej tym zdrowiej dla naszego samochodu ;)
Jozef
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Jozef » 13 lut 2019, 16:47

Ciekawe, że doświadczeni kierowcy nie widzą potrzeby wymiany płynu hamulcowego. Zdajecie sobie mam nadzieję sprawę, że taki płyn się starzeje, traci właściwości antykorozyjne i chłonie wodę? Jeśli wody w płynie jest więcej niż 3 proc. albo jeździmy na tym samym płynie więcej niż dwa lata to trzeba go wymienić! Czy naprawdę żałujecie paru złotych dla bezpieczeństwa swojego i rodziny? Pomyślcie trochę..
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: