W jaki sposób utrzymać czystość w basenie ogrodowym

Luźne rozmowy o wszystkim i o niczym :)
Zablokowany
karp
Majsterkowicz

W jaki sposób utrzymać czystość w basenie ogrodowym

Post autor: karp » 5 cze 2019, 10:20

Od jakiegoś czasu jesteśmy posiadaczami basenu ogrodowego, wczoraj go rozłożyłem i napelniłem wodą. W jaki sposob utrzymywać czystość wody? Nie chcę jej za każdym razem wymieniac.
Czy sama pokrywa wystarczy?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz

Re: W jaki sposób utrzymać czystość w basenie ogrodowym

Post autor: pebb » 5 cze 2019, 12:55

Pokrywa jest przydatna ale nie będzie to wystarczające. Do ich czyszczenia musimy wykorzystać bardziej zaawansowany sprzęt, taki jak: pompy z filtrem (nie należy zapominać, że podczas pracy filtra nie wolno wchodzić do basenu, dlatego najlepiej jest sobie to zostawić na wieczór kiedy jest chłodniej i nikt sie nie kąpie). Innym sposobem jest zastosowanie chemii. W tym wypadku najczęściej stosowaną substancją jest chlor. Do mniejszych basenów będzie to wystarczające, możesz kupić tabletki. https://www.dobrebaseny.pl/CHEMIA-BASENOWA-c139
Ostatnio zmieniony 17 cze 2019, 08:41 przez pebb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oscyloskop
Majsterkowicz

Re: W jaki sposób utrzymać czystość w basenie ogrodowym

Post autor: Oscyloskop » 11 cze 2019, 22:13

Kumpel wybudował sobie mały basen ogrodowy. Mały tylko 4x6m i 1,5m głębokości.
Przy basenie ma specjalnie do tego budowane razem z basenem - pomieszczenie w którym ma sprzęt do filtrowania wody. Cała pojemność wody w basenie, filtrowana jest na bieżąco z wydajnością 1m3 na godzinę. Woda jest filtrowana i uzdatniana - jakąś chemię jeszcze dodaje, coś od ochrony skóry i coś, żeby glony nie zaczęły rosnąć... wody jeszcze nie wymieniał... co najwyżej dolewa... przynajmniej tak relacjonuje...
Basen jest przykrywany kiedy jest dłużej nie używany - dłużej to znaczy więcej niż tydzień.
Zablokowany

Strony partnerskie: