Inteligentne rozwiązania

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
Zablokowany
emti
Młodszy majsterkowicz

Inteligentne rozwiązania

Post autor: emti » 30 kwie 2019, 17:05

Witam, mam pytanie odnośnie stworzenia inteligentnej instalacji w domu/garażu.
Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o ten temat, ale mam nadzieję, że to się w niedługim czasie zmieni. Obejrzałem już parę filmików na YT, ale dopóki nie wezmę tego do rąk i nie zacznę próbować, to niczego się nie nauczę. Tak więc kieruje pytanie do wyjadaczy. Czy zakup Arduino UNO starter kit + rapsberry pi 3. Na sam początek chciałbym wykonać parę prostych gadgetów w garażu. W garażu są dwie bramy z napędami Somfy. Z tego co się orientuje można nimi sterować zdalnie. Więc tak, mój zamysł wygląda w sposób następujący:
Sterowanie oświetleniem garażu (podzielić na dwie sekcje, brama 1 i brama 2) - fizycznie jak i poprzez aplikacje w telefonie/ze strony WWW. Chciałbym mieć wgląd do tego, co się dzieje w garażu gdy np. jestem 500km od domu.
Sterowanie samą bramą. Jak wyżej - chciałbym mieć wgląd do tego czy brama jest otwarta czy zamknięta.
Status tego, czy auto/motocykl jest w garażu (za pomocą czujnika)
To na razie tyle. Taka podstawa. Jeśli chodzi o samą elektrykę minimalne pojęcie mam (co to za problem podłączyć gniazdko, czy oświetlenie bez żadnych sterowników itp :) )
Oczekuje jedynie odpowiedzi czy ww. systemy będą dobrym rozwiązaniem. Po udanej instalacji w garażu, na pewno chciałbym także modernizować w domu, więc z możliwością rozwijania takowej. Zależy mi też nie ukrywam na budżetowej wersji.
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam ;)

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

MatisDaniel
Młodszy majsterkowicz

Re: Inteligentne rozwiązania

Post autor: MatisDaniel » 25 sie 2019, 12:43

ja spamer !
Zablokowany

Strony partnerskie: