Figurki do gry planszowej

Nie wiesz, czym możesz zastąpić jakąś rzecz? Zapytaj tutaj.
ODPOWIEDZ
Ciastek
Młodszy majsterkowicz

Figurki do gry planszowej

Post autor: Ciastek » 9 maja 2017, 06:58

Witam! Robię pewną grę, do której potrzebuję łącznie 41 figurek. 32 identyczne, niezbyt skomplikowane, w stylu prostych figur szachowych z wyrzeźbioną prowizoryczną głową krasnoluda w hełmie, 8 ciut większych przypominających postać, niezbyt szczegółowych, i jedną jak głaz. Wszystkie mniej więcej wielkości baterii "paluszka". Z początku planowałem dociąć walce z drewna i trochę w nich porzeźbić, ale byłoby z tym dużo roboty, a poza tym ciężko u mnie z jakimkolwiek rzeźbieniem ;) zastanawiam się teraz nad innymi rozwiązaniami. Może odlew? Z aluminium? Nie miałem z tym do czynienia. Ołów? Może jeszcze coś innego? Wolę uniknąć druku 3D, wiecie, chodzi o "klimat", drewno i metal wydają się najlepsze ;) Do jakichś frezarek cnc nie mam zbytnio dostępu, stawiałbym raczej na domowe sposoby. Może miał ktoś już doświadczenie z czyms takim i chciałby podrzucić jakiś pomysł? :)

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

T0MEK
Młodszy majsterkowicz

Re: Figurki do gry planszowej

Post autor: T0MEK » 10 maja 2017, 19:25

Wydruk 3D też może być z drewna lub mosiądzu, miedzi itp. Poszukaj pod hasłami woodfil / brassfill
Mosiężny jest kilkukrotnie cięższy od normalnego i fajnie "leży w dłoni" - jest zdziwienie jak się podniesie wydruk.
Zwykły wydruk też można obrobić, wyszpachlować / pomalować. Samo wydrukowanie to 1/3 procesu.
Brassfill/copperfill wyglądają tak:
https://3dhubs.s3-eu-west-1.amazonaws.c ... G_8260.jpg
Ciastek
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Ciastek » 12 maja 2017, 12:14

Spróbuję zrobić pierwowzór ręcznie i poeksperymentuję na razie z ołowiem.
Ten druk z mosiądzu super sprawa, to by mogło się udać. Teraz tylko kwestia kosztu. Miał ktoś z tym do czynienia? Znacie jakieś sprawdzone firmy którym mógłbym to zlecić?
melka
Młodszy majsterkowicz

Post autor: melka » 5 lut 2018, 10:51

Wow! Gratuluję pomysłu i zawziętości :)
Edyta Bialek
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Edyta Bialek » 12 wrz 2019, 15:38

Jestem pod ogromnym wrażeniem! Kiedyś też robiliśmy swoją grę, jednak nasze pionki były z plasteliny :D Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: