Esp8266 podłączenie kilku różnych czujników jednocześnie

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Maro
Młodszy majsterkowicz

Esp8266 podłączenie kilku różnych czujników jednocześnie

Post autor: Maro » 14 lis 2019, 22:42

To mój pierwszy post więc witam wszystkich.
Wykonałem już 2-3 projekty na podstawie gotowych rozwiązań i można powiedzieć, że całkowicie zielony nie jestem. Wymieniłem ostatnio stary piec na piec z podajnikiem. Mam też zawór 4-drogowy i przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Mianowicie chciałbym na Raspberry Pi postawić Domoticz i pomału rozbudowywać to wszystko o stację pogody, czujniki temperatury w pokojach itp. Chciałbym rozpocząć od pieca. Mam pomysł wykorzystać esp8266 z espeasy. Wymyśliłem podpiąć do esp8266 moduł max6675 lub max31855 z termoparą do pomiaru temperatury spalin w kominie dodatkowo na instalacji doprowadzającej wodę do grzejników i na powrocie zamontować czujniki ds18b20. Do tego dołożyć czujnik bme280 oraz mały wyświetlacz tft 2,4" bo mam na stanie taki. Miałbym w Domoticzu podgląd na aktualne temperatury a na wykresach mógłbym popatrzeć jak to wszystko wygląda w w czasie. Jest to wszystko wykonalne na jednym module esp8266 czy nie da rady i trzeba będzie wykorzystać np 2-3 esp8266 ?

Pozdrawiam

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

gavron
Majsterkowicz

Re: Esp8266 podłączenie kilku różnych czujników jednocześnie

Post autor: gavron » 15 lis 2019, 10:02

Temperatury po pokojach + coś tam do pieca nie ogarniesz na jednym ESP ze względu na odległości .. u mnie w domu próbowałem temperaturę z przedpokoju zrobić na jednym ESP z temp na balkonie i ni chu chu. Za długo (13m przewód). Teoretycznie powinno wydolac a u mnie nie i rób co chcesz ;)

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: