Inteligentny dom czy warto ?

Miejsce na luźne rozmowy o majsterkowaniu :)
lkolasa409
Młodszy majsterkowicz

Re: Inteligentny dom czy warto ?

Post autor: lkolasa409 » 27 cze 2019, 13:37

Jeden powie ze warto drugi ze nie, kwestia indywidualna, według mnie to duża wygoda, ja wykorzystuje do rolet, oswietlenia i bram.. Polecam firme krzak z zadupia. Firma odpala mi działkę za spamowanie po ynternetach.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2019, 18:55 przez MrLewerence, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: spamer

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Edyta Bialek
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Edyta Bialek » 9 wrz 2019, 10:42

Na początku byłam sceptycznie nastawiona, jednak po czasie wprowadziliśmy sporo urządzeń smart dom. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie dla leniuchów i zapominalskich :)
Adrian Bednarz
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Adrian Bednarz » 24 paź 2019, 09:38

Fotowoltaika też wchodzi w grę?
Jozef
Majsterkowicz

Post autor: Jozef » 19 lis 2019, 10:52

Wchodzi w grę.

Moim zdaniem coraz wiecej osob będzie inwestowało w takie nowoczesne rozwiazania.Sam zastanawiałem sie nad fotowoltaiką w domu , potem jednak zrezygnowałem jak przekalkulowałem sobie koszta ( mam obecnie ogrzewanie gazem i jestem zadowolony bo cenowo wychodzi bardzo oplacalnie)

Nie wykluczam, że w przyszłosci zamontuję sobie jednak fotowoltaikę.
anulka30
Młodszy majsterkowicz

Post autor: anulka30 » 22 gru 2019, 20:39

Moim zdaniem są plusy i minusy takich domów, ale mi się podobają rolety automatyczne, bramy. Nawet oglądałam ciekawe propozycje w sieci u firmy Novoferm . W nowym domu by się przydały takie właśnie rozwiązania.
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 23 gru 2019, 09:24

Nie wiem, czy firmy tak dobrze płacą za spamowanie na forach, żeby można było za to dom kupić
Andromeido
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Andromeido » 23 gru 2019, 11:30

U mnie budową domu inteligentnego zajmowała się firma RS-DOM z Lublina. To, co przekonało mnie do takiej inwestycji, to duże oszczędności w przyszłości, ze szczególnym uwzględnieniem przyszłości mojego syna. Firma Pana Radosława to super fachowcy, znają się praktycznie na wszystkim. Do tego są bardzo rzetelni i terminowi. Wraz z oszczędnościami w tego typu domu idzie niezwykły komfort użytkowania: bardzo dobre warunki akustyczne, stały dopływ świeżego powietrza i zapewnienie równej temperatury we wszystkich pomieszczeniach bez konieczności ogrzewania lub chłodzenia. Jeżeli ktoś zastanawia się nad tego typu inwestycją, odpowiedź jest bardzo prosta: 3x TAK!
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 23 gru 2019, 13:44

Kolejny spamer.
Halo, moderatorzy. Ogarnijcie to!
Giqyv
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Giqyv » 17 lut 2020, 15:02

oczywiście że tak opłaca się
miki789
Młodszy majsterkowicz

Post autor: miki789 » 28 lut 2020, 11:54

Z tego co wiem to można bogaty sprzęt IT znaleźć w sklepie virtualeye Więc jak chcesz robić remont serwerów i przygotowywać pod tym kątem nowe wyposażenie to warto tam zajrzeć i sprawdzić co tam maja w sprzedaży, jakie sprzęty mogą proponować.
mailm
Młodszy majsterkowicz

Post autor: mailm » 17 cze 2020, 00:22

Myślę, że warto, jestem bardzo zadowolony. Szczerze mówiąc nic nie rozumiałem w inteligentnych domach, ale kiedy wybrałem dom od dewelopera na PIERDOLONY SPAMER, następnie znalazłem kilka takich opcji. Skonsultowałem się z ekspertami w nieruchomości, i wszyscy mnie przekonali do zbudowania inteligentnego domu, ponieważ ma dużą funkcjonalność. Światło, bramy, zamki, klimat i wiele innych funkcji. Myślę, że ci, którzy zrobili sobie inteligentny dom, po prostu nie żałują swojej decyzji.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2020, 14:54 przez mailm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jacks
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: jacks » 28 sie 2020, 08:41

Na takim etapie to zdecydowałbym się na rozwiązanie kablowe. Masz do wyboru KNX, ampio, grenton, loxone i zapewne sporo innych systemów. Wszystko też zależy od budżetu. Cena takiego smart home może sięgać nawet 100-150tyś. Wszystko zależy czego oczekujesz. Na pewno nie kieruj się "a sobie z telefonu światło zapalę" bo nie na tym polega idea smart home. Ja wybrałem loxone, dom dopiero będzie się piął, ale już wiem czego oczekuję od systemu. Najlepiej jakbyś już teraz wiedział też czy chcesz rolety czy żaluzje, czy chcesz sterować rekuperacją / pompą ciepła / piecem / klimatyzatorem / podłogówką itd. Czy chcesz mieć alarm, czujniki dymu, zalania, otwarcia okien. Czy chcesz mieć automatykę do podlewania ogrodu. Pozwoli to wykonawcy przygotować dla ciebie ofertę. Najlepiej zrobisz gdy przedstawisz tzw. full opcję i ewentualnie jak spadniesz z krzesła zobaczywszy cenę ( wiem co mówię ) to będziesz wiedział co dla Ciebie jest zbędnym bajerem
Tutaj proponuję sprawdzić: https://www.sabur.com.pl/kategoria-prod ... zemyslowe/
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: