Zabezpieczenie styków po zgrzewaniu

Nie wiesz, czym możesz zastąpić jakąś rzecz? Zapytaj tutaj.
ODPOWIEDZ
kupszon
Młodszy majsterkowicz
Posty: 1
Rejestracja: 5 kwie 2019, 10:55

Zabezpieczenie styków po zgrzewaniu

Post autor: kupszon » 5 kwie 2019, 10:58

Dzień dobry,
posiadam zgrzewarkę do ogniw, którą tworze połączenia. Używam do tego taśmy do zgrzewania. Chciałbym jakoś zabezpieczyć te styki przed zerwaniem połączenia. Nie mam pomysłu czego mógłbym użyć w tym przypadku. Myślałem o czymś pokroju silikon lecz on za długo schnie. Ktoś ma sposób na to? Jakaś porada czym można byłoby to zabezpieczyć?

Z góry dziękuję
Pozdrawiam

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!


LuxEtClamabunt
Młodszy majsterkowicz
Posty: 1
Rejestracja: 2 gru 2019, 22:28

Re: Zabezpieczenie styków po zgrzewaniu

Post autor: LuxEtClamabunt » 2 gru 2019, 22:39

Temat stary, ale się wypowiem - ogólnie to zrobić można niewiele. Jeśli blaszki niklowe się zrywają to można zastosować przylepną piankę lub miękką gumę, a następnie opakować w ciasną obudowę. Tak robią najwięksi producenci w akumulatorach do elektronarzędzi.
Ogólnie jeśli twoja zgrzewarka nie radzi sobie z połączeniem niklu i ogniwa, powinieneś użyć o 0,05mm cieńszego niklu. Dla tanich zgrzewarek zwykle optimum to 0,10-0,15mm. Lepsze zgrzewarki radzą sobie spokojnie z grubością 0,2-0,3mm.
Ogólnie najważniejsze jest dobre skonfigurowanie zgrzewarki, dostosować moc tak, by po zgrzaniu nie można było zerwać połączenia ręką, a ciągnąc cążkami/kombinerkami szło to co najmniej topornie.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: