Oświetlenie LED do lasów w szkle/mossariów - zlecę wykonanie ;)

Miejsce na luźne rozmowy o majsterkowaniu :)
ODPOWIEDZ
Joanna_420
Młodszy majsterkowicz

Oświetlenie LED do lasów w szkle/mossariów - zlecę wykonanie ;)

Post autor: Joanna_420 » 15 gru 2019, 10:53

Witam,

ostatnio zajęłam się wykonywaniem lasów w słojach itp. aranżancji i bardzo chciałabym zainstalować w nich oświetlenie LED. Tylko ponieważ znam się na roślinach ale nie na elektronice a ponadto oświetlenie to musi spełniać sporo specyficznych wymagań żeby było w pełni funkcjonalne, utknęłam w martwym punkcie :( Szukam w różnych sklepach rozmaitych części które mogłabym jakoś przerobić czy dostosować ale dochodzę do wniosku że jednak wykonanie tego od zera będzie może lepszym pomysłem.
Zaprojektowałam wstępnie to o co mi chodzi i przede wszystkim oświetlenie to musi być:
- kompaktowe (kupiłam nawet żarówki GU10 6500K, 7,5 W, LED ściemnialne z myślą żeby je jakoś dostosować do tego układu ale niestety okazają się za duże i przede wszystkim za mocno się nagrzewają, nie mówiąc już o tym, że nie mogę ustalić czy będą kompatybilne z jakimś nakablowym ściemniaczem...) - zamknięte w okrągłej oprawie
- o barwie min. 6500 K a najlepiej żeby widmo długości fal było dostosowane dla roślin, pewnie ok. 6-8 W
- z możliwością ściemniania światła oraz najlepiej jeśli także z przełączniem barwy światła z białej zimnej na ciepłą
- z wyjściem USB (łatwo odłączyć kabel gdy nie będzie podłączone oświetlenie i bardziej elegancko to się prezentuje niż kabel zainstalowany na stałe)
- w słojach będzie wilgotno więc musi być zabezpieczone przed wilgocią
- możliwie minimalnie nagrzewające (żeby nie uszkodzić roślin i obudowy)

Ponieważ obecnie mam kilka słojów o róźnych kształtach i średnicach otworów planuję zamówić przezroczystą plexi wyciananą na zamówienie (2 krążki z wyciętymi otworami wentylacyjnymi które się będzie regulować przez wzajemny obrót) i w centralnej części umieścić jednostkę oświetleniową.

Proszę o kontakt i wycenę. Nie ukrywam że mam ograniczony budżet ale mam nadzieję że się uda dogadać :)

Pozdrawiam

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: