Zmywarka na arduino jakie cykle pracy

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Tom23
Młodszy majsterkowicz

Zmywarka na arduino jakie cykle pracy

Post autor: Tom23 » 26 sty 2020, 02:25

Zmywarka Teka TDW 45.3 FI wypalone ścieżki w zasilaczu na płytce i trochę w obrębie przekażnika załączającego grzałkę, zwarta dioda zenera 24V 5W, i padnięty stabilizator 7905. Zasilacz udało się uruchomić wymieniłem elektrolity ale zmywarka dalej padnięta po podłączeniu zaświecają się wszystkie diody podłączone do procesora.
Chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych kolegów czy to padnięty będzie układ scalony (procesor xc502950) którego pewnie nigdzie nie kupię czy jeszcze gdzieś indziej mogę szukać usterki.
Myślę też podłączyć arduino zamiast tego układu. Sterowanie urządzeń wykonawczych zrobione jest na triakach więc myślę dołożyć optotriaki dla izolacjii sygnałów z arduino, a diody sygnalizacyjne podpiąć bezpośrednio do pinów arduino. Więc program będzie się składał tylko z zapalania odpowiednich diód na określony czas.
Tylko za bardzo nie wiem jakie są cykle pracy zmywarki kiedy i jak długo grzanie wody kiedy mycie, płukanie, wyparzaanie.itp. Muszę też jeszcze sprawdzić jak są podłączone czujniki temperatury i poziomu wody.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

uzi18
Majsterkowicz

Re: Zmywarka na arduino jakie cykle pracy

Post autor: uzi18 » 26 sty 2020, 19:07

te czujniki to bedzie najwiekszy problem, bo trzeba wiedziec co to za elementy elektroniczne ewentualnie bedzie trzeba zaadoptowac jakies inne
do tego sterowanie elektrozaworem dolewania wody, zalania, wypuszczaniem tabletki, pompki oprozniania i turbo do mycia

mysle ze na poczatku jest to zwykle plukanie z 15min
pozniej faza mycia plus grzanie
i na koniec parowanie

pewnie jeszcze cos pominąlem

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: