Panele fotowoltaiczne w Wielkopolsce - skąd polecacie?

Masz typowo elektryczny problem? To jest dobre miejsce, żeby poszukać pomocy.
ODPOWIEDZ
jankowalski222
Młodszy majsterkowicz

Panele fotowoltaiczne w Wielkopolsce - skąd polecacie?

Post autor: jankowalski222 » 7 kwie 2020, 10:18

Cześć wszystkim! :) Jestem tu nowy i szukam porady w sprawie instalacji fotowoltaicznej. Kończymy budowę domu i chcemy zainwestować w energię słoneczną, bo wiemy, że jest dość opłacalna i dobra dla środowiska. Macie jakieś wskazówki czy warto? Może jakieś zaufane firmy? Będę wdzięczny za wszystkie porady! :D

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

magda_wieczorek
Młodszy majsterkowicz

Re: Panele fotowoltaiczne w Wielkopolsce - skąd polecacie?

Post autor: magda_wieczorek » 7 kwie 2020, 10:58

siemka! jestem z okolic Poznania i już rozglądałam się za jakas firma takze mam typy, ale nie mam pewnosci.
rozmawialam ze znajomymi, ktorzy zainstalowali sobie panele na dachu i oni sa bardzo zadoowleni. wiadomo ze to zalezy od roku, mozliwosci domu i w ogole. to na pewno super roziwazanie, bo ekologiczne. no i cos mozna dostac dofinansowanie, wiec koszty sie zwracaja
nownow1
Młodszy majsterkowicz

Post autor: nownow1 » 7 kwie 2020, 11:55

a drogo was wyszla @magda_wieczorek ta zabawa?
magda_wieczorek
Młodszy majsterkowicz

Post autor: magda_wieczorek » 7 kwie 2020, 12:18

hej nownow1 :) wiadomo ze na starcie to jest jakis wydatek, nie ma nic za darmo, ale faktycznie wszyscy kogo znam i montowali sobie takie panele byli zadowoleni. ja skorzystalam z Elektrotom i oni maja cos takiego jak kalkulator. i tam tez mozesz sprawdzic panele fotowoltaiczne poznań dofinansowanie. wiec w sumie kazdy na tym moze skorzystac
jankowalski222
Młodszy majsterkowicz

Post autor: jankowalski222 » 7 kwie 2020, 13:37

widziałem gdzieś ich stronę, dzięki! :) ceny za prąd idą strasznie w górę i chcemy jakoś się od nich odciąć, więc to chyba skuteczne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 8 kwie 2020, 23:17

A jak dobieracie moc paneli do zużycia prądu? Robiliście jakieś pomiary, próbowaliście ograniczyć zużycie? Czy bazowaliście na wyliczeniach firmy, która zakłada panele?
jankowalski222
Młodszy majsterkowicz

Post autor: jankowalski222 » 22 kwie 2020, 11:35

Ja wczoraj kontaktowałem się z elektrotomfotowoltaika w sprawie montażu baterii fotowoltaicznych poznań i świetnie mi wszystko wyjaśnili i pomagają odpowiednio dobrać moc. Ja bym się w to sam nie pakował, ale właśnie zapytał kogoś, kto się zna. My to wszyscy jesteśmy żółtodziobami tak naprawdę, bo czerpiemy wiedze z internetu od siebie nawzajem, a jednak nie ma to jak po prostu zapytać jakiegoś eksperta. ;D
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: