Nowe ogniwa do wkrętarki

ODPOWIEDZ
Adrian882
Młodszy majsterkowicz

Nowe ogniwa do wkrętarki

Post autor: Adrian882 » 31 maja 2020, 00:36

Mam wkrętarkę Black & Decker 12V, kupiłem ja ileś lat temu w Tesco i dobrze się sprawowała ale na chwilę obecną akumulator jest do niczego, po naładowaniu wkręcę kilka wkrętów i koniec jest to akumulator o oznaczeniu A12E o pojemności 1Ah
Chciałem zregenerować ten akumulator i zwiększyć pojemność poprzez zastosowanie ogniw 18650, czy takie ogniwa połączone w taki sposób będą okej i wszystko by działało? W załączniku zdjęcie (jeśli ogniwa się nie zmieszczą do starej obudowy to sobie ją przerobię, z tym to żaden problem)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

MrLewerence
Majsterkowicz

Re: Nowe ogniwa do wkrętarki

Post autor: MrLewerence » 1 cze 2020, 00:40

4S2P to trochę za dużo.
Musisz pamiętać o tym co silnik i wyłącznik da radę wytrzymać. Raczej nie mają one dużego zapasu obciążeniowego.
Stosując baterię 4S2P zwiększysz czas działania oraz moc. Wyłącznik można spalić... a objawem jego uszkodzenia będzie brak regulacji obrotów.

Teoretycznie powinno to działać na 3S (1P). Sprawdź czy ten stary akumulator ma jakąś elektronikę do kontroli ogniw.
W zasadzie to trzeba jeszcze dorobić ładowarkę 3s, żeby te większe akumulatory sensownie (chodzi o czas i prąd) się ładowały...

Noty katalogowe do przestudiowania (musisz sam sobie wygooglować):
DW01;
FS8205;
TP4056;
Adrian882
Młodszy majsterkowicz

Re: Nowe ogniwa do wkrętarki

Post autor: Adrian882 » 3 cze 2020, 21:51

Przy 3S jest napięcie tylko 10.80V, myślę że to za mało że względu że w pełni naładowany akumulator fabryczny podaje napięcie właśnie ponad 14V, więc myślę że 4S (14.40V) byłoby ok, czy się mylę?
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: